İYİ Partili Turhan Çömez, katıldığı katıldığı bir televizyon programında Ahmet Eşref Fakıbaba'nın AK Parti’den istifasını değerlendirdi. AK Partili bir vekille diyaloğunu da anlatan Çömez, AK Parti'de istifaların artacağını söyledi.

Geçtiğimiz hafta İYİ Parti’ye geçen ve Genel Başkan Başdanışmanlığı görevine getirilen Turhan Çömez, Tele1’de konuk olduğu programda Ahmet Eşref Fakıbaba’nın AK Parti’den istifasını değerlendirdi.

İstifanın 'sembolik bir önemi olduğunu’ belirten Çömez, şöyle konuştu:

“İnsanlar güvenli bir alan bulduklarında ve siyaset yapabileceklerine inandıkları o alana koşacaklar. İYİ Parti tabii sağ kökenden ve muhafazakar merkez siyaset yapan bir parti olduğu için herhalde AK Parti’den geçiş yapacak ya da gelecek arayan insanlar için önemli bir adres haline gelecek. Sanıyorum önümüzdeki günlerde sayın Fakıbaba İYİ Parti’ye geçecek, bunun zaten açıklamasını da yaptı ama bunun arkası da gelecek. Sadece mevcut milletvekillerinden değil, aktif görevde olmayan milletvekillerinden de büyük bir ilgi var muhalefete karşı. Herkes kendini ifade edecek bir alan arayışı içerisinde. Bu bakımdan bu istifanın çok sembolik bir önemi var. Hatırlayacaksınız. Bülent Arınç kral çıplak deyin, artık konuşun demişti aslında. Fakıbaba'nın ilk ortaya koymuş olduğu tavır, kralın çıplaklığını haykıran bir tavırdır. Herkes biliyor. AK Parti içerisinde kralın çıplak olduğunu, olanın bitenin herkes farkında.”

Son ankette Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş, Erdoğan'a rakip oldu! Bir isim yarışı farklı kazandı Son ankette Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş, Erdoğan'a rakip oldu! Bir isim yarışı farklı kazandı

"AK Parti’DE İSTİFALARIN ARKASI GELECEK”

Öte yandan Çömez, uçakta karşılaştığı ve ismini vermediği AK Partili milletvekili arkadaşı ile olan diyaloğunu da anlattı:

“Bugün AK Parti içerisinde öyle büyük bir kaygı, korku, endişe ve güvensizlik var ki insanlar bir an önce zamanın geçmesini istiyorlar. Geçtiğimiz günlerde biriyle uçakta karşılaştım. Eski bir milletvekili arkadaşım hâlâ AK Parti’de aktif milletvekili. Ne yapıyorsun, günlerin nasıl geçiyor diye sordum. Zaman geçirmeye çalışıyoruz, yorulduk artık bir an önce bitse de işimize gücümüze dönsek diye bakıyoruz dediler. Sadece AK Parti’nin yönetim kadrolarında değil tabanda da yani teşkilatlarında da büyük bir moral bozukluğu var."