İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Afganistanlı mültecilerin Türkiye'ye alınması için ABD ile gizli bir anlaşmaya imza attığını öne sürdü.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ile anlaşarak Afganistan'da ABD'ye hizmet eden Afganların Türkiye'ye getirildiğini öne sürdü.

Suriye ile buzlar eriyecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır üstünden örnek vererek noktayı koydu Suriye ile buzlar eriyecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır üstünden örnek vererek noktayı koydu

Afganların geçici koruma altına alındığını belirten Akalın, sosyal medya hesabı üzerinden anlaşmaya dair telekonferans tutanaklarını yayımladı.

Akalın sosyal medya hesabı üzerinden, "Ağustos 2021 tarihinde yayınlanan ABD Dışişleri Bakanlığı üst düzey yetkililerinin yapmış olduğu bir telekonferansın tutanakları; AKP/Erdoğan ile ABD arasında  ABD’ye hizmet etmiş Afganların Türkiye’de geçici koruma altına alınacağına dair bir anlaşma yapıldığını kanıtlamaktadır" ifadelerini kullandı.

İşte telekonferans tutanakları...

1-379