4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’ne özel program hazırlayan İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı, sokak hayvanlarını unutmadı.

Kahramanmaraş’ta halk otobüsüne saldırı anı kameraya yansıdı Kahramanmaraş’ta halk otobüsüne saldırı anı kameraya yansıdı

İYİ Parti İl Başkanlığı, Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Kahramanmaraş'ta hayvanların korunmasına dikkat çekmek, toplumu bilinçlendirmek ve vatandaşlara hayvan sevgisi aşılamak amacıyla etkinlik düzenlendi. Etkinlik kapsamında sokak sokak gezen partililer sahipsiz hayvanlara mama dağıttı.

Etkinliğin ardından açıklama yapan İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, "Bugün 4 Ekim Dünya Sokak Hayvanlarını Koruma Günü. Bugün çok özel bir gün. Şu zararsız hayvanları besleyip onlarla beraber aynı ortamda yaşamak, onlara nefes vermek, onların o pozitif enerjilerinden faydalanmak zorundayız. Hep beraber aynı dünyada, aynı topraklarda yaşıyoruz. Yine aynı şekilde nefes alıyoruz. Aynı şekilde de bu dünyadan göçüp gidiyoruz. Onun için bu küçük canlarla beraber yaşamaya alışmak zorundayız. Az önce buraya gelirken arkadaşlarımız yine yaralı köpeği aldılar, veterinere götürdüler. Sağ olsun HAYDİ polisleri her zaman yardımcı oluyorlar. Çok destek oldular. Kahramanmaraş'ta bir tane rehabiltasyon merkezi var. Tüm ilçelerin şu anda piyasa gereği bu yılın sonuna kadar rehabilatasyon merkezi açma zorlulukları var. Fakat maalesef yapmıyorlar." dedi.

İYİ Parti Gençlik Politikaları İl Sekreteri ve Hayvan Hakları Başkanı Melisa Gündeş ise 4 Ekim Dünya Hayvanları Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.