Kahramanmaraş'ın Göksun Belediyesi Meclisi'nde İYİ Parti'nin İsrail’in Filistin’e yönelik baskılarını protesto etmek için okunmak istenen metin Belediye Başkanı Hüseyin Avni Coşkun tarafından engellendiği iddia edildi.

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatmış, gözü dönen güvenlik güçleri onlarca Filistinliyi katletti.

İYİ Parti ise Filistin’e saldırılarını protesto etmek ve Filistin halkına destek olma amacıyla Göksun Belediyesi'nde destek mesajı okumak istedi fakat engellendi.

Skandalı İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel yaptığı yazılı açıklamada duyurdu.

Partisinin Filistin'e destek bildirisinin Goksun Belediye Meclisinde okunmasını engellediğini öne sürdüğü Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın'a tepki gösterdi.

İYİ Partili Çabukel, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

"Uzun zamandır ülkemizin gündemini oluşturan Kudüs ve işgalci İsrail'e dair fikir ve beyanlarımız çok defa ulusal ve yerel basında yer almıştır. 

Devlet, Kahramanmaraş'ta o hastaneyi yapamadı! Devlet, Kahramanmaraş'ta o hastaneyi yapamadı!

İsrail'in uluslararası hukuka ve bilhassa insanlık şuuruna aykırı kararları, saldırı ve eylemleri asla ve asla kabule medar değildir. İşgalci ve izan tanımaz İsrail'i kınıyor, tüm Filistin halkına manevi desteklerimizi sunuyoruz.

İYİ Parti olarak gerek ülkemiz sınırları içinde gerek dünyada yaşanan tüm hukuksuzlukların ve insanlık dışı saldırıların karşısında olduğumuzu defaatle dile getiriyoruz. 

Bu duruşumuza binaen İYİ Parti Kahramanmaraş Teşkilatı olarak Millet İttifakı adına Dulkadiroğlu, Göksun, Türkoğlu, Onikişubat ve diğer İlçe Belediye Meclis Toplantılarında Filistin Halkına Destek ve İşgalci İsrail'in saldırganlığına dair tepkilerimizi içeren bildiriler okunması kararı aldık ve bu kararımızı Belediye Meclis Üyelerimizin de katkısıyla hayata geçirdik. 

Fakat her ne hikmetse Göksun Belediye Meclis Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Millet İttifakı adına Partimizin İşgalci İsrail'e yönelik tepki kararına muhalefet etmiş ve kınama yazımızın İlçe Belediye Meclisinde okunmasına karşı çıkmıştır. 

Sayın Aydın'ın bu anlayıştan yoksun tutumu karşısında İYİ Parti Belediye Meclis Üyelerimiz İbrahim Bozoğlu ve İbrahim Yalçın Filistin Halkına Destek ve İsrail'e Tepki Bildirimizin okunması adına direnmiş ve bu haklı direnişte galip gelerek ilçe meclisinde Filistin Halkına desteğimiz sunulmuştur. 

Meydanlarda ve medyada İslam Alemi adına sözcülük yaptığını dile getiren AKP ve MHP'nin Göksun İlçe Meclisinde tarafımızca okunacak bir kınama yazısından neden rahatsız olduklarının açıklaması yoktur. 

AK Partili ve MHP'li meclis üyelerinin "Okunmasın" oyuna kaşın dik durarak Filistin halkına olan desteğimizi İlçe Belediye Meclisinde dile getiren İYİ Partili Meclis Üyelerimizi kamuoyu nezdinde kutluyor bir kez daha İşgalci İsrail'in hukuksuz ve insalık dışı eylemlerini kınıyoruz."