AKP’nin en övündüğü konuların başında gelen sağlık sisteminde dişindeki kist nedeniyle yüz felci tehlikesi olan hastaya 15 günden önce randevu verilemedi.

Sağlık sistemini iyileştirme vaatleriyle iktidara gelen AKP’nin aradan geçen yıllarda en övündüğü konuların başında sağlık sistemi geldi. AKP hükümeti hastanelerde kuyrukları bitirdikleriyle övünürken gerçekte ise hastalar, hastanelerden randevu alamıyor. Acil durumlarda dahi hastanelerden randevu alınamazken hastalar özel hastanelere gitmekten başka çare bulamıyor.

DİŞİNDEKİ KİST YÜZ FELCİ TEHLİKESİ BARINDIRIYOR

İstanbul’da ikamet eden ve acil tedavi olması gereken M.K’de bu hastalardan biri. Dişinde apse oluşan ve zamanla kiste dönüşen M.K. kaldırıldığı acilde, dişindeki kistin yüz felci tehlikesi oluşturduğunu öğrendi. M.K’ye kist kurutucu tedavi uygulanırken kist kuruduktan sonra dişe müdahale edilebileceği söylendi.

Dişteki kistin çenedeki bir sinire çok yakın olması nedeniyle müdahale esnasında dikkat edilmesi gerektiği yoksa yüz felci geçirebileceği ifade edildi. M.K’ye alanında uzman bir doktora gitmesi söylenirken özel hastaneye maddi durumu yetmeyen M.K. İstanbul’da bir üniversite hastanesinin yolunu tuttu.

O İlde 'silkeleme' yöntemiyle yankesicilik: Hırsızlar çaldığı telefonu takside düşürdü O İlde 'silkeleme' yöntemiyle yankesicilik: Hırsızlar çaldığı telefonu takside düşürdü

ACİL GÖRÜNMESİ GEREKEN PROFESÖRE 15 GÜNDEN ÖNCE RANDEVU YOK

Önce bir uzmana muayene olunan ve sonrasında uzmanın sizi gerekli birimlere yönlendirdiği araştırma hastanesinde M.K’ye profesöre görünmesi gerektiği ve profesörün tedaviye karar vermesi gerektiği belirtildi. Ancak M.K’ye profesörü en erken 15 gün sonra görebileceği belirtildi. 15 gün ağrısından duramayacağı ifade eden M.K.’ye çaresizce özel hastane gitmenin yolunu aramaktan başka çare kalmadı.