Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın yatırımcılarına seslenerek beklediği destek seviyesini açıklayarak "bu seviyenin altına inmesini beklemiyorum" dedi.

Altın ve dolar hakkındaki yorumları ile dikkat çeken ekonomist İslam Memiş'ten altın ve dolar sahipleri için yeni uyarılar gelmeye devam ediyor.

Altın hakkında konuşan Memiş, gram altında 1000 lira altının pek mümkün görünmediğini belirterek, ''Gümüş - altın arasında ciddi şekilde baskılandı. Ben, gümüşe dokunmayı amaçlamıyorum. Ama gram altın ve dövizimi sattım.

Yakında bir hamle daha yaratacağız. Euro / dolar paritesi düşüyor. Toparlanır ise sıfırlanır. Çok büyük düşüş olacağını düşünmüyorum. 18,30 TL - 18,50 TL arasında dalgalanmasını düşünüyorum.

Gün içinde bunu değerlendiriyorum. Gram altında 1010 lira seviyesi destek seviyesi. 1000 lira altına sarkması mümkün değil.

Makas aralığına yatırımcının dikkat etmesi gerekiyor. Orta ve uzun vadeyi ise göz önünde bulundurmak şartı ile yatırım yapılmalı. Gram altında geri çekilme olabilir. Ağustos sonuna kadar beklemek mantıklı bir hareket'' dedi.

Tüketicilere sağlanan yeni haklar yürürlüğe girdi! Tüketicilere sağlanan yeni haklar yürürlüğe girdi!

Memiş’in gram altına dair önemli açıklamaları ise şu şekilde:

"Gram altın 1450 lira olur ise satmayın. Gram altında satış olmaz. Yılın sonundaki öngörümlerim ise 1450 lira olacak.

Altın, herhangi bir şeye yatırım yapılacak ise satış gerçekleşir. Gelecek yıl 1600 lira görebilir. Fırsat nisan ayı idi. Ağustos ayını şans ayı olarak düşünüyorum."