Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür depremin meydana geldiği bölgeyle ilgili tedirgin edici bir paylaşımda bulundu.

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde yerin 7 kilometre derinliğinde 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.  Korkutan deprem Kahramanmaraş, Gaziantep, Adana ve Hatay gibi illerde de hissedildi. AFAD'dan yapılan açıklamada gelişmelerin takip edildiği belirtildi. Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından depreme ilişkin açıklamada bulundu.

Kahramanmaraş'ta Çin'in Doğu Türkistan politikaları protesto edildi Kahramanmaraş'ta Çin'in Doğu Türkistan politikaları protesto edildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 18.48'de meydana gelen sarsıntının derinliği 7 kilometre olarak belirlendi. Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, "Şu ana kadar herhangi olumsuz bir ihbar almadık, kent genelinde taramalarımız sürüyor." dedi.

Yaşanan depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür, yaşanan depremin yaşandığı bölgenin Doğu Anadolu Fay Zonu içerisinde olduğu ve bu bölgede bulunan Çelikhan-Erkenek, Kahramanmaraş-Adana hattında daha çok stres biriktirdiğine dikkat çekti.

Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından depreme ilişkin olarak yaptığı paylaşımda, "Arkadaşlar demin Osmaniye, Çerçioğlu/Düziçi’nde 5,0 deprem oldu. Deprem Doğu Anadolu Fay Zonu içerisinde. Daha önceden de belirttiğimiz gibi, bu fay zonunun Çelikhan-Erkenek, K. Maraş-Adana hattı daha çok stres biriktirmektedir. Geçmiş olsun. Sevgiyle." ifadesini kullandı.

naci-gorur-tweet-11-Ekim-2022