Kahramanmaraş’ın Onikişubat İlçesi Tavşantepe mahallesi 7101 Ada 7 nolu parsel üzerinde 2018 yılında yapmaya başladığı inşaatına, Aralık 2017 yılında önce yapılmış gibi göstererek yalan beyanla yapı kayıt belgesi aldığı, bu yapı kayıt belgesi ile Onikişubat belediyesinin düzenlediği kaçak tutanağı ve cezai işlemini iptal ettirdiği belirtilen M.Hanefi Öksüz hakkında Mustafa Karaaslan Savcılığa suç duyurusunda ve ihbarda bulundu.

Kahramanmaraş tavşantepe mahallesi 7101 ada 7 nolu parsel taşınmazın sahibi M.Hanefi Öksüz, taşınmaz üzerine 2018 yılında yapı yapmaya başladı. Aralık 2017 tarihinden önceki yapılara getirilen imar barışı affı neticesinde yaptığı inşaata yapı ruhsatı almayarak sanki binasını 2017 Aralık ayından önce yapmış gibi tek taraflı beyanda bulunarak yapı kayıt belgesi aldı.

CEZA-İ İŞLEM UYGULANDI

Onikişubat Belediyesinin ruhsatsız ve kaçak yaptığı yapıya uyguladığı cezai işlem sonucunda, çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden tek taraflı aldığı yapı kayıt belgesini belediye imar müdürlüğüne göstererek hakkındaki cezai işlemin kaldırılmasını sağladığı öğrenildi.

M.HANEFİ ÖKSÜZ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU VE İHBARDA BULUNULDU

Konu hakkında 30.06.2020 tarihli ''M.Hanefi Öksüz’e soruyorum (2)'' köşe yazısında bu usulsüz işlemi ortaya çıkaran ve köşesinde yazan Mustafa Karaaslan bugün Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda ve ihbarda bulundu.

Konu hakkında konuşan Karaaslan şunları söyledi; ''Devletimiz İmar Barışı affı nedeniyle Aralık 2017 yılından önce yapılara af getirmiştir. Dolayısıyla Aralık 2017 yılından önce yapılmış yapılar bu af kapsamına girmektedir. Köşe yazımda da belirttiğim ve Google Earth uydu görüntüsünü köşe yazım içerisinde göstererek yetkililere ihbarda bulundum. Ancak geçen sürede şifahen sorduğum Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından herhangi bir işlemin yapılmadığı sadece konunun incelendiği beyan edilerek cevap aldım. Bu şehirde parası olanın yasayı istediği gibi kendi lehine kullanmaması için Cumhuriyet Başsavcılığına bugün giderek suç duyurusunda ve ihbarda bulundum.'' Dedi.

ÖZDİL’E UYGULANAN UYGULAMA ÖKSÜZ’E UYGULANACAK MI?

Konunun takipçisi olacağını belirten Karaaslan ''yasaların herkese eşit uygulanmasını isteyerek ünlü gazeteci Yılmaz Özdil’e uygulanan ve hiçbir şekilde ayrıcalık yapılmayan ve yapı kayıt belgesi iptal edilen bir ülkede aynı uygulamanın ünlü bir işadamına uygulanıp uygulanmayacağını büyük bir titizlilikle gözlemleyeceğini ve sonucunun ne olacağını merak içinde beklediğini'' söyledi.

Heimlich manevrası Kahramanmaraş'ta hayat kurtardı Heimlich manevrası Kahramanmaraş'ta hayat kurtardı