Milyonlarca kullanıcısı olan Instagram, bazı kullanıcıların hesaplarını askıya aldı. Hesaplarına giriş yapamayan binlerce kullanıcı, kınamalarını ifade etmek için diğer sosyal medya kanallarına yöneliyor. Bazı kullanıcılar hesaplarını nasıl kurtaracaklarını araştırıyor. Peki Instagram hesabımın askıya alınmasını nasıl düzeltebilirim?

Instagram hesabım askıya alındı nasıl düzeltebilirim? sorusunun yanıtı bugün binlerce kullanıcı tarafından yoğun olarak araştırılmaya başlandı. Kimi şahıs, hobi ve işletme hesapları askıya alınma sorunu ile karşı karşıya geldi. Hesabına girişte şok yaşayan kullanıcılar sorunu düzeltmenin yollarını arıyor...

Hırsızlar açtıkları mezardan yaklaşık 10 bin euro değerinde altın saat ve kravat iğnesi çaldılar Hırsızlar açtıkları mezardan yaklaşık 10 bin euro değerinde altın saat ve kravat iğnesi çaldılar

INSTAGRAM HESABININ ASKIYA ALINMASI

Instagramda bazı hesaplar gelen şikayetler üzerine askıya alınabiliyor. Bazı hesaplar da uygulama tarafından takibe alınarak kapatılabiliyor. Bugün yaşanan sorunun ise teknik bir problem mi yoksa bilinçli bir uygulama mı olduğu henüz bilinmiyor.

INSTAGRAM HESABI NASIL KURTARILIR?

Hesabını kurtarmak isteyen kullanıcılar "Instagram Yardım Merkezi"ne giriş yaparak itirazda bulunabiliyor.

Sayfadaki formun doldurulması halinde talep Instagram yetkilileri tarafından inceleniyor ve yapılan değerlendirmede hesabın yanlışlıkla kapatıldığı tespit edilirse askıya alınan hesap yeniden aktif hale getiriliyor.