Bir kilogram tereyağının fiyatının 79.95 kuruştan 79.90 kuruşa indirilmesi sosyal medyada gündem oldu.

Bir süpermarketin, kilosu 79,95 TL'den satılan yerli üretim tereyağına yaptığı 5 kuruşluk indirim sosyal medyanın diline düştü.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) yıllık enflasyonun son 20 yılın zirvesine çıkarak yüzde 61,14'e yükseldiğini açıklamasından, bağımsız araştırma grubu ENAG'ın ise bu oranı yüzde 142,63 olarak vermesinden bir gün sonra gündeme gelen 5 kuruşluk indirim Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin "Benim gözlerimdeki ışıltıyı arkadaşlarım görüyor." sözlerini akıllara getirdi.

Bakan Nebati TRT Haber sunucusu Gülçin Üstün Can’a "Rakamlar çok çok iyi Gülçin Hanım. Gözlerime bakar mısınız? Ne görüyorsunuz? Ne görüyorsunuz gözlerimde?" demişti.

Gülçin Can'ın, "Orada o sevinci görüyorum ama rakamları da duymayı isterim şimdi ekonomi işi rakam işi." sözlerine Maliye Bakanı Nebati şu ifadelerle cevap verdi:

Piyasalar tatil dinlemedi! İşte dolar, euro, sterlin, altın, gümüş ve kripto para piyasalarında son durum... Piyasalar tatil dinlemedi! İşte dolar, euro, sterlin, altın, gümüş ve kripto para piyasalarında son durum...

"Ekonomi rakam işi, ekonomi temenni işi, ekonomi güven işi, ekonomi istikrar işi , ekonomi beklenti işi, ekonomi gözlerdeki ışıltıdır. Benim gözlerimdeki ışıltıyı arkadaşlarım görüyor.” İfadelerini kullanmıştı.

5 kuruşluk indirim hakkında yapılan paylaşımlardan bazıları şöyle:

indirim-twit