İlahi Celalettin Bey

AK PARTİ Kahramanmaraş Milletvekili ve İçişleri komisyon Başkanı Celalettin Güvenç önceki gün Dolar’ın yükselmesi ile ilgili Twitter hesabından şöyle diyor:
 

“Hamaset yapmayı sevmiyorum, hele sosyal medya da hiç sevmiyorum. Ancak samimi dua ve ilticanın müminin en büyük silahı olduğunu biliyorum. Şimdi duanın tam zamanı… Bunun için başta herkesin; tüm azgınlıkları, kibri, şımarıklığı, eksik verdiği zekâtı, vermediği sadaka, gereksiz yere bulaştığı faiz, yediği işçi emekçi hakkı, yaptığı israflar için; Hemen şimdi bakabiliyorsa aynaya baksın; rabbine sığınsın. Benim şu vakitte duam ise: Yarab içimizdeki beyinsizler yüzünden bizleri cezalandırma, bunca verilen emekler ve mazlumlar hürmetine bizlere yardım et…”
 

* * *
 

Sayın Celalettin Bey...
 

Dolara karşı dua etme isteğinizi saygıyla karşılıyorum.
 

“Şimdi duanın tam zamanı” demek sizin kararınız.
 

Fakat sıra doların düşmesi için dua etme meselesine gelince, işin rengi değişiyor.
 

Dua gerekçesi olarak diyorsunuz ki: “Yarab içimizdeki beyinsizler yüzünden bizleri cezalandırma, bunca verilen emekler ve mazlumlar hürmetine bizlere yardım et…”
 

İşte bu “gerekçe” arıza çıkartır Celalettin Bey.
 

Onulmaz yaralar açar.
 

Dava arkadaşlarınızı zor durumda bırakır.
 

Çünkü bu kelam, Kuran’da Hazreti Musa’ya iman etmeyen kavmine karşı Allah’ın Murad ettiği, A'RAF Suresi 155. Ayetidir.(*)
 

***
 

Demem odur ki;
 

Sosyal medyada “Hamaset” yapmayı sevmediğinizi söylüyorsunuz ya!
 

Şimdi tam “Hamaset yapma” zamanı…
 

Şu “içinizdeki beyinsizleri” bir bir açıklayıverin de…
 

Bizde kim olduklarını bilelim…
 

***
 

(*) A'RAF-155: Musa tayin ettiğimiz vakitte kavminden yetmiş adam seçti. Onları o müthiş deprem yakalayınca Musa dedi ki: "Ey Rabbim! Dileseydin onları da beni de daha önce helâk ederdin. İçimizden birtakım beyinsizlerin işlediği (günah) yüzünden hepimizi helâk edecek misin? Bu iş, senin imtihanından başka bir şey değildir. Onunla dilediğini saptırırsın, dilediğini de doğru yola iletirsin. Sen bizim sahibimizsin, bizi bağışla ve bize acı! Sen bağışlayanların en iyisisin!

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.