Eski oryantal Sibel Gökçe, 20 yaşındayken İbrahim Tatlıses'in kendisine tecavüz ettiğini iddia etmişti. Tatlıses, Gökçe'ye açtığı tazminat davasını ikinci kez kazandı.

Sibel Gökçe, 8 yıl önce katıldığı televizyon programında, “20 yaşındayken İbrahim Tatlıses’in tecavüzüne uğradım” açıklaması yapmıştı. İbrahim Tatlıses bu iddiaların ardından Gökçe’ye 60 bin liralık tazminat davası açtı.

Tatlıses açıklamaların onuru ve itibarına zarar verdiğini öne sürdü. Mahkeme, geçen yıl İbrahim Tatlıses’in açtığı davayı kısmen kabul ederek Sibel Gökçe ile televizyon kanalı ve program yapımcısının 12 bin lira manevi tazminat ödemesine karar vermişti.

Şevval Şahin, Murat Kazancıoğlu lle sarmaş dolaş yakalandı Şevval Şahin, Murat Kazancıoğlu lle sarmaş dolaş yakalandı

Her iki tarafın da itirazı üzerine dosya Yargıtay’a taşındı. Yargıtay’ın tazminat miktarı yönünden davayı bozması üzerine dava yeniden görülmeye başlandı.

TAZMİNAT ÖDEYECEKLER

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde önceki gün görülen davanın karar duruşmasına sadece avukatlar katıldı. Mahkeme, yine İbrahim Tatlıses’i haklı buldu.

Davayı kısmen kabul eden mahkeme, davalılar Sibel Gökçe ile televizyon kanalı ve program yapımcısının 10 bin lira manevi tazminatı 8 yıllık faiziyle birlikte İbrahim Tatlıses’e ödemesine karar verdi.

SİBEL GÖKÇE KİMDİR?sibel-1

Sibel Gökçe 1970 yılında Almanya'da doğmuştur.

Film oyuncusu ve dansçı Sibel Gökçe, kameralarla 15 yaşında tanıştı.

Oyunculuk mesleğine ilk adımlarını; Silaha Yeminliydim, Dökülen Yapraklar, Güneşten de Sıcak filmlerde rol alarak attı.

1988'de Sen Benimsin, Dört Köşe Dünya, Yabancı adlı filmlerde oynadı.

Ertesi sene Hep Ezildim, Ayaz Geceler'de oynadı.

Dansçılık hayatına da bu sıralarda başladı. Çetin Cengiz Dance Group (1991), Hakan Peker Dance Group (1989-1990), Sema Tekin Dance Group (1990-1991), Solo Dance 1991-Today'de kendini gösterdi.