Hep ciddi konularla gündeme gelen Pazarcık Belediyesi'nde öyle olaylar yaşanıyor ki, hem düşündürücü hem komik! Pazarcık ilçesine giden kavşakta yol üzerine asılan dev afiş ile Hayrettin Güngör'e yapılan teşekkür afişi vatandaşların tepkisini topladı.

AK Parti'li Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, hizmetten uzak belediyecilik anlayışı ve takoz siyasetini algılarla perdelemeye devam ediyor.

Pazarcık'ın kaynaklarını kendi PR'ı için savuran Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, iş vatandaşa hizmet etmeye gelince, Büyükşehir Belediyesi'nden destek istiyor.

İYİ Partili Koray Aydın: Kahramanmaraş'ta çığ gibi büyüyoruz İYİ Partili Koray Aydın: Kahramanmaraş'ta çığ gibi büyüyoruz

Belediye Başkanı Yılmazcan, Narlı Kavşağına büyük bir afiş hazırlatarak, Hayrettin Güngör'ün ilçeye dev hizmet yapmış gibi algı yarattığı görülüyor. Ancak ilan panosuna bakan vatandaşlar gülmekten kendini alamıyor. 25-30 metre uzunluğundaki ilan panosunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün, ilçeye yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür etmesi, vatandaşların tepkisine yol açtığı belirtiliyor.

Panoda yazılı olduğu üzere, İbrahim Yılmazcan diyor ki; ''İlçemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Hayrettin Güngör Beye teşekkür ederim''

Büyükşehir Belediyelerinin ilçe belediyelerine rutin hizmet yaptıkları biliniyorken, Pazarcık Belediye Başkanı Yılmazcan'ın böyle bir tutum ve davranış sergilemesi kamuoyunda büyük tepki toplamaya devam ediyor. Halk arasında ''Belediye çalışanlarına maaşları yarım ödeniyor, 25-30 metre böyle afiş-ilan yaptırıp Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür edeceğine çalışanların maaşlarını tam ödesin'' diye konuşulduğu biliniyor.

DEV AFİŞ-İLAN PANOSU TEPKİ ÇEKİYOR

Net ölçüleri bilinmeyen ancak dev bir şekilde hazırlanan brandanın yaklaşık bir yıldır burada durduğu öğrenilirken, branda vatandaşların tepkisini çekti.

Eni 5 metre tahmin edilen, genişliğinin ise 25-30 metre civarında olduğunu düşünülen ilan oanosunun maliyetiyle ilgili yapılan araştırmada, reklamcıların sadece baskı maliyetini 5 ile 7 bin 500 lira olarak çıkarttığı, brandanın sabitlenmesi için kullanılan demir maliyetinin ise 8 ile 10 bin lira ortalamasında seyrettiği öğrenildi. 

Sürekli kullanılabilecek bir reklam kampanyası olmaması ve tek seferlik kullanıldıktan ve zamanı geçtikten sonra atılacak olan bu branda için ekonomik olarak da zor bir dönemden geçilen şu süreçte para harcanması tepki topladı. 

Çok büyük olacak şekilde hazırlanan ilan-afiş, halktan çok büyük tepkiler aldığı anlaşılıyor.

Tahminen yaklaşık olarak 5 metre eninde ve 30 metre genişliğinde olduğu tahmin edilen brandaların maliyeti üzerine yapılan bir çalışmada, reklamcıların, demir maliyetini kullanırken, baskı maliyetini yalnızca 5 ila 10 bin lira olarak arasına seyrettiği biliniyor.

Bizde Kanal Maraş ekibi olarak, trajikomik afişi siz değerli izleyicilerimiz için yerinde görüntüledik.