Belediyeciliğin kitabını yazdığını iddia ederek göreve başlayan AK Parti'li Hayrettin Güngör, yapacakları ile ilgili tüm sosyal paylaşımlarında pot kırmaya devam ederken en son paylaşımı olan özel idarenin yıkımı ve yerine yapılacak projeyi değil de, Mahir Ünal'ın huzurunda hala ''alternatif projeden bahsetmesi'' kamuoyunda ciddiye alınmadı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör göreve gelmesinin üzerinden iki buçuk yıl geçmesine rağmen hala bir önceki Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un projlerini kendi projeleriymiş gibi kamuoyuna lansetmesi, yeni bir proje ortaya koyamaması, kendisinin belediyeciliğin kitabını yazdığına adeta örneklik teşkil ediyor.

SOSYAL MEDYADA ZİYARET FOTOĞRAFLARI
Hizmet yapmak yerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin ve kendi sosyal medya sayfalarında ziyaret fotoğrafı paylaşmakla gündem üretmesi ise dikkatlerden kaçmıyor. Üstat Necip Fazıl derdi ki: ''Lafını çok yaptık, iş şimdi inkılapta'' AK Parti yerel yöneticileri iş yapmaktan ziyade sosyal medya üzerinden adeta şov yapar gibi, icraatten ziyade laf kalabalığına yönelmeleri, metal yorgunluğun artık had safhaya geldiğinin göstergesidir.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, kendi sosyal medya hesabından, Valilik Meydan projesiyle ilgili değerlendirme toplantısı yaptığını duyurdu. Ankara'da Mahir Ünal'ın huzuruna çıkıp Meydan projesini anlatan Güngör, "AK Parti Grup Başkanvekilimiz Sn. Mahir Ünal, İçişleri Komisyon Başkanımız Sn. Celalettin Güvenç, Milletvekillerimiz ve İl Başkanımızı Valilik Meydanı Dönüşüm Projesi konusunda hazırlatmış olduğumuz ALTERNATİF PROJE ve çalışmalar konusunda bilgilendirdik. "ifadelerine yer verdi. Bu paylaşım da hala alternatif bir projeden bahsedilmesi daha gerçek projenin ortada olmadığını ortaya koyduğu gibi, Mahir Ünal ve Celalettin Güvenç'i etiketleyip diğer Milletvekillerini etiket yapmaması ise kamuoyunun gözünden kaçmadı.

Referanduma 'evet' diyen TÜMKİAD Başkanı pişman oldu Referanduma 'evet' diyen TÜMKİAD Başkanı pişman oldu

YIKILACAK, YIKIYORUZ, YAPTIK, YAPACAĞIZ

Vatandaşlar arasında en çok şu kelimelerin konuşulduğu biliniyor; ''Anlaşılıyor ki henüz bunların hayata geçirilecek hazırda bir projeleri yok. Neden o zaman 'yıkılacak, yıkıyoruz, yaptık, yapacağız' gibi argümanlara sığınıyorlar. Aynı davranışı tekkedeki kentsel dönüşüm ve Sarayaltı projesinde de sergilediler. Göreve başladığında 3 ay içerisinde Tekke'yi yapacağız diyen Güngör, sanırım geriye kalan 2 yılı da hep böyle ''yapacağız, edeceğiz'' teranesiyle kapatıp ceketini alarak Ankara'nın yolunu tutacağı gözüküyor.''

Bir vatandaş'ın ifade ettiği gibi: ''Yanarım da Reis'in ilmek ilmek örerek büyüttüğü AK Parti Kahramanmaraş'ta, Güngör sayesinde hem bir gün görmedi, hem de yok olup gidecek.'' 

TEKKE VE SARAYALTI GİBİ OLMASIN
Eski Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç döneminde başlanan ve mevcut başkan Hayrettin Güngör tarafından devam ettilmeyen Tekke Kentsel dönüşüm projesi ile ilgili vaatler havada uçuşuyor ancak herhangi bir gelişme yok. Aynı durum Sarayaltı Bölgesi'de de var.

Kanal Maraş'ın güvenli kaynaklardan aldığı bilgiye göre; Valilik Meydan Projesinin onaylı olmadığı ortaya çıktı.