Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabından üç ili birbiriyle su zammı konusunda karşılaştırdı. Fakat Kahramanmaraş'ı görmezden geldi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör göreve gelmeden önce verdikleri sözlerin hiçbirini tutmamasıyla hafızalara kazındı. Kahramanmaraş'ta her ay uygulanan zam tartışmaları vatandaşı canından bezdirdi. Duruma isyan eden vatandaşlar Hayrettin Güngör'ün seçimden önce söylediği sözler hatırlatıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla CHP'li İstanbul ve Eskişehir ile AK Partili Balıkesir Belediyesi'ni birbirleriyle kıyasladı.

Bakan Varank, "Bu hafta, CHP'li İstanbul Belediyesinin %25 ZAM, CHP'li Eskişehir Belediyesinin %70 ZAM yaptığı suya; Ak Partili Balıkesir Belediyesi %50'ye varan İNDİRİM yaptı." diyerek Kahramanmaraş'taki zamları görmezden geldi.

Kahramanmaraş'ta feci iş kazası: Mehmet Aslan yaralandı! Kahramanmaraş'ta feci iş kazası: Mehmet Aslan yaralandı!

bakan-varank-su-kiyaslamasi

ADALET BÖYLE Mİ?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın yapılan zamları görmemesi Kahramanmaraşlıların tepkisi çekerken, vatandaşlar Varank'a 'Neden Kahramanmaraş'a indirim gelmiyor, sadece zam yapılıyor? Çifte standart mı var? Balıkesir AK Parti Belediyesi de Kahramanmaraş değil mi? Ne farkımız var? Bizde neden indirim yapılmıyor' diyerek soru bombardırmanına tuttu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi suya yapmış olduğu zamlara birkaç ay ara verse de su ile ilgili gelicek yeni haberin zam olacağı konusunda kamuoyunda genel bir görüş hakim. Vatandaşlar ise indirim gelmesini umut ederken yeni gelicek zamların ekonomilerini çok fazla zorlayacağını dile getiriyorlar.