Kanal Maraş'ın günler öncesinden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden ayrıldığını duyurduğu Nihat Yıldız'ı, Hayrettin Güngör bugün kendi sosyal medya hesabından kısa bir açıklama yaparak kamuoyuna duyurdu.

Kanal Maraş'ın 24 Kasım 2022 Perşembe günü duyuduğu haberde; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün göreve başlamasından bu yana, yönetici kadrolarında ve belediyenin işleyişinde krizlerin ardı arkası kesilmediği ve Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan krizlere, skandallara, her geçen gün bir yenisinin daha eklendiği belirtilerek, kendisinin getirdiği Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Yıldız'ın görevinden alındığı veya istifa ettiği haberi yer almıştı.

RESMİ OLARAK PAYLAŞTI

Kanal Maraş'ın duyurduğu haberin ardından sessizliğini koruyan KMBB Başkanı Hayrettin Güngör bugün kendi sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

SEBEBİ: SAĞLIK SORUNLARI

Güngör, Yıldız'ın görevinden ayrılma nedeni olarak eşinin sağlık sorunlarını göstererek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; "İçişleri Bakanlığından dönem arkadaşım ve değerli kardeşim Nihat Yıldız, eşinin tedavisi nedeniyle 3,5 yıldır başarıyla yürüttüğü genel sekreter yardımcılığı görevinden ayrılmak zorunda kalmıştır. Dostuma şehrimize katkısı için teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum." dedi.

Kahramanmaraş'ta aramada ortaya çıktı! Yüzlerce paket ele geçirildi Kahramanmaraş'ta aramada ortaya çıktı! Yüzlerce paket ele geçirildi

hayrettin-gungor-aciklama-1