AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ihmali nedeniyle Hürriyet Mahallesi'nde onlarca ağaç bakımsız ve susuz kalarak kurudu.

Bölgelerinde belediyenin ilgisizliği nedeniyle bir çevre dramı yaşandığını kaydeden bölge sakinleri AK Partili Büyükşehir Belediyesine sitem ediyorlar. Defalarca dilekçe yazarak bölgelerinde bulunan yeşil alanın ağaçlandırılmasını talep eden bölge sakinleri, bu taleplerine bir cevap gelmemesi üzerine söz konusu alan çöplüğe dönmüş durumda Damlama sulama sistemi bile kurmuşlar, fakat su yok. Daha öncesinde ağaçlandırma yapılan parkta adeta ağaç ve fidanlar kurumaya terk edilmiş durumda.

BÖLGE SAKİNLERİ ŞİKÂYETÇİ

Yeşil alanın hemen yanında bulunan bölge sakinleri, konuyla ilgili “Hayrettin Güngör, burada bakımsızlıktan, susuzluktan, ilgisizlikten kuruyan ağaçlara çimlere baksın. AK Partili Büyükşehir Belediyesi’nin yetki ve sorumluluğunda bulunan bu alan işte bu halde. Biz site sakinleri olarak buranın yeşil olmasını istiyoruz. Buradaki ağaçlar kurumaya terk edilmiş.  Ancak Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı KASKİ'ye birçok kez buranın bakımının yapılması için dilekçeler yazmamıza rağmen ilgilenen olmadı. Şimdi ağaçların bir kısmı kurudu geriye kalanı da kurumak üzere. Yazın tozdan, kışın çamurdan geçilmiyor.” dediler.

Bakımsızlıktan dolayı adeta çöplüğe dönen parktan şikayetçi olan vatandaşlar, parkta bulunan oyun gruplarının zarar gördüğünü belirterek yetkililere seslendi.

Parkın bazı bölgelerindeki çukurların çocuklar için tehlike oluşturduğunu belirten vatandaşlar, parktaki çirkin görüntülerin Kahramanmaraş'a yakışmadığını belirtti. 

Öte yandan mahallenin genç kuşakları, parka su çekilmesini istediler.