Kahramanmaraş'ta stadyum bilmecesi devam ediyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Büyükşehir Belediyesi meclis toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısında Kahramanmaraş Stadyumu ile ilgili açıklamada bulundu.

HAYRETTİN GÜNGÖR: 15 BİN KİŞİLİK STAD YAPILACAK!

Hayrettin Güngör, Kahramanmaraşspor taraftarının beklediği stadyumun kapasitesi ile ilgili, yapılacak yeni stadyumun 15 bin kişilik olacağını belirterek, spor tesisinin yapımına ise hemen başlanacağını söyledi.

Güngör yerel basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda, “Şehir merkezimizdeki bir diğer yatırımımız ise Stadyum olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın 100 Milyon TL ilave destekleriyle, içinde tam olimpik yüzme havuzunun da yer alacağı 120 dönümlük alan üzerinde birçok spor dalına uygun bir spor kompleksi kazandırıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

MAHİR ÜNAL: 30 BİN KİŞİLİK STAD SÖZÜ VERMİŞTİ

Hayrettin Güngör'ün dün yaptığı toplantıda söylediklerini, 2019 yerel seçimler öncesi AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, hemen hemen aynı sözleri söylediği arşiv kayıtlarında ortaya çıktı. Ünal, o zaman ki Spor Bakanından yeni stad için 200 milyon TL destek alacakları söylemişti. AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, 31 Mart 2019 yerel seçim öncesi yapmış olduğu stadyum açıklamasında, "Biz 15 bin kişik stadyum düşünmüyoruz. Yani biz Kahramanmaraş'ımızın önümüzdeki 15 yıl 20 yıl spor alanında çok ciddi anlamda büyüyeceğini, futbol kulüplerimizin, spor kulüplerimizin markalaşacağını ve büyüyeceğini düşünüyoruz. Bunun için biz Kahramanmaraş'a 30 bin kişilikk stadyum düşünüyoruz. Bu arada bir şeyin altını çiziyorum. Biz bugüne kadar yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermedik." ifadelerinde bulunmuştu.

GÜNGÖR'ÜN DEDİĞİ STAD KAPASİTESİ Mİ, YOKSA ÜNAL'IN SÖYLEDİĞİ STAD KAPASİTESİ Mİ YAPILACAK?

Kamuoyu bu aralar Kahramanmaraş'a yapılacak stad konusunda ikiye bölünmüş durumda. Güngör'ün dün yaptığı açıklama ile Ünal'ın daha önceki yaptığı açıklama arasında büyük bir farkın olduğu ortaya çıktı. Vatandaşlar, ''Kahramanmaraş'a 15 bin kişilik stad yetmez, yapılacaksa adam akıllı bir stad yapılsın. Gelecek kuşakta Kahramanmaraş'ın nüfusu bu kadar mı kalacak? Süper liğe çıkarsa Kahramanmaraşspor o zaman ne olacak? Yapılan stad yıkılıp yeniden mi kapasitesi büyük stad yapmaya çalışılacak? Ya güngör afaki konuşuyor , ya da Ünal afaki konuşuyor. İkisi de verdikleri sözleri bugüne kadar yerine getirmediler. Verilen sözlere inanmaz olduk'' diye eleştiri bombardımanına tuttulduğu ve sosyal medyada eleştiri paylaşımları yapıldığı görüldü.