Son dakika haberler: Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde (KMBB) sıcak saatler yaşanıyor. KMBB Başkanı Hayrettin Güngör'ün kritik konularla gündeme gelen Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Yıldız'ı görevden aldığı öne sürüldü. İşte KMBB'yi karıştıran son dakika gelişmesi.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün göreve başlamasından bu yana, yönetici kadrolarında ve belediyenin işleyişinde krizlerin ardı arkası kesilmiyor. Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan krizlere, skandallara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.

KMBB İSTİKRARSIZLIK İÇİNDE

Yerel seçimler üzerinden neredeyse üç buçuk yıl geçmesine rtağmen bir türlü istikrar sağlanamadı. Bir kez daha görevden alındığı haberi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Yıldız'ın bu sabah itibariyle görevden alındığı öne sürüldü.

KEÇİÖREN'DEN GETİRMİŞTİ

KMBB Başkanı Hayrettin Güngör göreve gelmeden önce Ankara Keçiören Belediyesi Başkan Yardımcısı olan Nihat Yıldız'ı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Genel Sekreter Yardımcısı ünvanı vererek göreve başlatmıştı. Bu sabah alınan bilgiye göre; Nihat Yıldız'ın görevden alındığı belirtilerek şoke eden bir gelişme olarak kamuoyuna yansıdı.

SIRADA KİM VAR?

Kahramanmaraş'ta park halindeki minibüs alev topuna dönüştü Kahramanmaraş'ta park halindeki minibüs alev topuna dönüştü

KMBB'de sık sık yönetici değişiklikleri yaşanması dikkatlerden kaçmıyor. Güngör'ün bünyesinde barındırdığı Büyükşehir Belediyesinin üst kademesinde ki birçok kişiyi de daha önceleri görevden alınmasıyla biliniyor. Vatandaşlar ise, "sırada kim var?'' sorusunu da sormaya başladı.

ARAÇ İHALESİ TARTIŞMALARI

Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan Açık Masa programı başta olmak üzere köşe yazılarında dile getirdiği Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan araç kiralama ihalesinde pis kokuların duyulmaya başladığı, ihaleyi alan firmaya ceza kesildiği, ceza kesen ihale komisyon üyelerinin Hayrettin Güngör'ün bilgisi olmadan görevden alındığı, bu konunun kamuoyunda tartışıldığı ve Genel Sekreter Yardımcısı ve Hayrettin Güngör'ün akrabası olan Aladdin Parlak'ın ve Destek Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Akif Kahveci'nin görevden alınmasını bekelrken, bir başka Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Yıldız'ın görevden mi alındığı veya istifa mı ettiği belirsizliğini korurken, Büyükşehir Belediyesi içerisinde ulaşmaya çalıştığımız yetkililer bu hususta herhangi bir cevap vermekten kaçındığı görüldü. Hayrettin Güngör'ün veya Genel Sekreter Dr. Rüstem Keleş'in kamuoyuna herhangi bir açıklamada bulunup bulunmayacağı belirsizliği koruyor.

NİHAT YILDIZ KİMDİR?

Genel Sekreter Yardımcısı

-1963 Çorum Doğumlu.
-1988 Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu.
-Ortadoğu Teknik Üniversitesinde İngilizce hazırlık (Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde (TODAİE) Kamu Yönetimi Yüksek Lisans mezunu.
-1990-2004, İçişleri Bakanlığı’nda Mahalli İdareler Kontrolörü, Başkontrolörü ve Kurul Başkan Yardımcısı,
- 2004-2008,  Ankara Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı
-2009-2018, Ankara Keçiören Belediyesi Başkan Yardımcısı,

  • Türkiye de Belediyelerin Yönetsel Denetimi- 2008,
  • Kent içi Trafik Hizmetlerinin Belediyelere Devri-2001,
  • Belediye Başkanları ve Belediye Meclisi Üyelerine Temel Bilgiler-2004
  • Olmak üzere yayımlanmış 3 adet araştırma ve kitap,

* Çeşitli dergi ve yayın organlarında Kamu Yönetimi, Kamu denetimi ve Yerel nitelikli hizmetler konularında yayımlanmış onlarca makale araştırma ve inceleme,
Başta Türkiye Belediyeler Birliği olmak üzere, Valilikler Büyükşehir, İl ve ilçe belediyeleri ile diğer Mahalli İdare Birliklerince düzenlenen 100 den fazla programda, Belediye Başkanlarına, Belediye Meclis Üyelerine ve Belediye Personeline Mevzuat eğitimi,
AB üyesi ülkeler, ABD, Rusya, Çin, İngiltere, Kanada, Avusturalya, Kazakistan, Kırgızistan gibi pek çok ülkede, Belediye Yönetimi ve mahalli hizmetler konularında gözlem, araştırma ve inceleme,

Evli ve iki çocuk babasıdır.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.