Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün, Kahramanmaraş Teras Cafe'nin eski işletmecisi Zeki Çapar'ın elinden aldığı ve kızı Emine Çapar'ın ağır eleştiri anlamında yaptığı açıklamalar nedeniyle açtığı tazminat davası reddedildi.

Meteoroloji paylaştı! Kahramanmaraş dahil birçok il için kuvvetli sağanak uyarısı! Meteoroloji paylaştı! Kahramanmaraş dahil birçok il için kuvvetli sağanak uyarısı!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Ahırdağ yamaçlarında yapılan Teras Cafe'yi, eski işletmecisi Zeki Çapar'ın elinden aldığı gerekçesiyle kızı Emine Çapar, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör hakkında ağır eleştirilerde bulunmuş ve Büyükşehir Belediye Başkanı ise bu ağır eleştirlerden dolayı 10 bin Türk Lirası tazminat davası açmıştı.

Kahramanmaraş 1. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davanın bugünkü 3.Celse duruşmasında, Güngör'ün Avukatı B. Ç. ile Emine Çapar'ın Avukatı Nedat Türk hazır bulundu.
 

DAVA RED EDİLDİ

Güngör'ün Avukatı, davanın kabulüne karar verilmesini talep etti.

Emine Çapar'ın Avukatı Nedat Türk ise "Davalı Büyükşehir Belediye Başkanıdır. Onun talimatları ile müvekkilin babasına ait ve 5 milyon yatırım yapılmış olan iş yeri elinden alınmıştır. Söylenenler ağır eleştiri sınırları içerisinde kalmıştır." şeklinde savunma yaparak davanın reddini istedi.

1.Asliye Hukuk Mahkemesi, Hayrettin Güngör'ün tazminat talebiyle açtığı davanın REDDİNE, Yargılama gideri, harç ve vekalet ücretini gerekçeli Kararda açıklanmasına Karar verdi.