Muğla'nın Fethiye ilçesinde eşi Hakan A.’nın, 400 bin liralık ferdi kaza sigortası bedelini alabilmek için fotoğraf çekilirken kayalıklardan itip öldürdüğü öne sürülen 7 aylık hamile Semra A.’nın (32) ağabeyi Naim Y., “2.5 yıldır kolay şeyler yaşamadık. 1 değil, 2 can kaybettik, sessizce adaletin tecelli etmesini bekledik” dedi.

İstanbul Pendik’ten tatil için eşi Hakan A. ile birlikte Muğla’nın Fethiye ilçesine giden 7 aylık hamile Semra A., 18 Haziran 2018’de fotoğraf çekilirken kayalıklardan düşüp öldü. Olayla ilgili yürütülen soruşturmada Hakan A.’nın bir süre önce Semra A. için 400 bin TL değerinde ferdi kaza sigortası yaptırdığı ve üzerine 119 bin TL’lik kredi çektiği belirlendi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Hakan A. tutuklandı. Hakan A.’nın hamile eşini kayalıklardan iterek ölümüne yol açtığının belirtildiği iddianame Muğla Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Hakan A.’nın ‘kasten adam öldürme’ suçuyla yargılanacağı öğrenildi.

MAHKEME 11 ŞUBAT’TA

Öldürülen Semra A.’nın Sakarya’nın Akyazı’da yaşayan ağabeyi Naim Y., "18 Haziran 2018'de talihsiz bir olay yaşadık. O gün kardeşimi Adli Tıp'tan almaya giden de bendim. Aradan 2,5 yıl geçti. Ondan sonra yaşadıklarımız haberlerde de çıktı; selfie çekilirken düştü diye ama biz olayın öyle olmadığını biliyorduk. Ondan sonraki süreçte biz sessizce adalet aradık, bu olayın magazinleşmesini istemiyorduk, hiçbir yerde de paylaşmadık. Sessizce olayın takipçisi olduk. Neticesinde davamız Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. 11 Şubat 2021'de de ilk duruşma başlayacak" dedi.

ÇOCUĞUN İSMİNİ KABUL ETMEMİŞ

Hakan A.’nın olayı planladığını öne süren Naim Y., “İlk başta tabi düşünemedik ama aile veraset ilanı çıkarttığımızda kız kardeşimin üzerindeki kredileri gördük. Bunu sorduğumuzda bize ilk başta söylemedi. Biz araştırdıkça bu bireysel ferdi kaza sigortası yaptırdığını öğrendik ve bu bizi normal ölümden farklı bir düşünceye sevk etti. Bu yönde araştırma yaptık, savcılıkla da paylaştık bu bilgileri onlarda gerekli araştırmaları yaptı. Tabi insan bir çocuğu olacağı zaman isim koymak ister. Erkek çocuğu olacaktı ve kız kardeşim Hz. Hamza'yı çok severdi, bu yüzden ismini Hamza koymak istedi. Damat ise Hamza değil Toprak olacak demişti. Biz o gün onu öyle düşünmemiştik ama bu olaylardan sonra bunu düşününce buradaki manidarlığı görüyoruz. Bizde oluşan düşünce önceden bu olayın planının, programının yapıldığı yönünde" ifadelerini kullandı.

‘SESSİZCE ADALET BEKLEDİK’

2,5 yıldır sessizce adalet bekledikleri belirten Naim Y., “Zaten kolay değil, ailece kolay şeyler yaşamadık. Bir değil iki can kaybettik. Bunu daha önceden basına yansıtmadık, magazinleşsin istemiyoruz. Bu mühim bir dava, mühim bir olay. Ailece çektiklerimizi biz biliyoruz, 2,5 yıldır sabırla ve sessizce adaletin tecelli etmesini bekledik. Kimse kendi adaletini sağlasın istemedik. Bu 2,5 yıl kolay geçmedi, zor geçti ve bundan sonraki süreç nasıl olacak hep birlikte göreceğiz. Şu an bu konuları yeniden konuşurken bile ruhum sızlıyor. Hukuk önünde adalet yerini bulsun istiyoruz" dedi.