Son zamanlarda peş peşe gelen zamlar vatandaşların tepkisine neden olurken, Kahramanmaraş'ta son olarak toplu taşıma otobüs fiyatlarına zam geldi.

AK Parti yönetimindeki Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma otobüs fiyatlarına rekor bir zam yaptı. Göreve geldiği günden bu yana hizmet yapmaktan kaçınan, Kahramanmaraşlılara zamdan başka bir şey gösteremeyen Hayrettin Güngör yönetimindeki Belediye toplu taşıma otobüs fiyatlarına yüzde 100 ila 129 oranında zam yapıldı.

YÜZDE YÜZ ZAM

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Şekeroba Mahallesi Kahramanmaraş arası yolcu taşımacılığı yapan belediye otobüsüne 6 Nisan 2022 Çarşamba gününden itibaren ''öğrenci 5 TL iken 10 TL olarak yüzde 100 oranında rekor zam yaptı. Tam bilet 7 TL iken 16 TL olarak %129 zam yaptığı'' öğrenildi.

Kahramanmaraş'ta emekli yaşlı öğretmene acımasız saldırı! Kahramanmaraş'ta emekli yaşlı öğretmene acımasız saldırı!

RAMAZAN AYI ZEHİR AYI OLDU

Vatandaşlar Kanal Maraş WhatsApp ihbar hattına gönderdikleri mesajda, "Zor günler geçirdiğimiz bu dönemde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi halkını ve öğrencileri çok çaresiz ve yalnız bıraktı. Her ortamda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a göndermelerde bulunan Güngör, kendi şehrinin vatandaşlarına bu mübarek ramazan ayını zehir ayı yaptı." dedi.

Bilindiği üzere 2021 yılında da asgarî ücrete %20 zam yapılırken Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ulaşım fiyatlarına %40 zam yaparak yine tepki toplamış ve halkını yalnız bırakmıştı.

Vatandaşlar, AK Parti Belediyesinin bu zammı yine enflasyonun üzerinde yapması utanç verici olduğunu söylüyorlar.