Meteoroloji Kahramanmaraş için 24 Aralık 2021 Cuma günü hava tahmin raporunu yayınladı. Geçtiğimiz günlerde etkili olan yağmurun ardından bugün sabah saatlerinde hava buz kesti.

Kahramanmaraş şehir merkezinde geçtiğimiz günlerde görülen sağanak yağışının etkisini kaybetmesinin ardından soğuk hava etkili olmaya devam ediyor.

Haftanın son iş gününün sabahında buz kesen bir güne uyanan Kahramanmaraşlıları gün içerisinde ise az bulutlu ve güneşli bir gökyüzü bekliyor.

Kahramanmaraş'ta halk ekmek büfe önünde saatlerce bekleyen vatandaşlar çileden çıktı! Kahramanmaraş'ta halk ekmek büfe önünde saatlerce bekleyen vatandaşlar çileden çıktı!

Sabah saatlerinde hissedilen sıcaklığın eksi 4 derecelere kadar gerilediği Kahramanmaraş'ta gün içerisinde ise ölçülen en yüksek sıcaklık 5 derece olacak.

Akşam saatlerinden itibaren sıcaklık yeniden 1 derecelere kadar geriliyor.

GÜNEŞ GERİ GELİYOR, HAVA HAFİF ISINIYOR

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nün 5 günlük hava tahmin raporlarından elde edilen verilere göre, Kahramanmaraş'ta bugünden itibaren hava ısınmaya başlıyor ve yeni haftada 10 derecelik sıcaklık bekleniyor.

Yarın için (CUMARTESİ) yapılan tahmine göre sabah saatlerinde dondurucu soğuk havanın görüleceği Kahramanmaraş genelinde hava sıcaklığı gün içerisinde 8 dereceye kadar tırmanacak.

PAZAR günü az bulutlu ve güneşli olurken, termometreler gün içerisinde en yüksek 10 dereceyi görecek.

PAZARTESİ günü sabah saatlerinde 3 derecelik bir sıcaklığın ölçüleceği Kahramanmaraş'ta, gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte sıcaklık 11 derece.

SALI günü için de hafta başına benzer bir durumun yaşanacağı kent genelinde sıcaklık en yüksek 10 derece olacak.

ilce-ilce-maras-hava-durumu

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Bölge geneli parçalı ve az bulutlu geçmesi tahmin edilmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden hafif yer yer orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

Zirai Don Tehlikesi! Yapılan son değerlendirmelere göre; 27 Aralık Pazartesi sabah saatlerine kadar tarımsal faaliyetlerin devam ettiği Bölgemizde (Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay) kıyı kesimlerinde hafif, iç kesimlerinde orta kuvvette zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.