Zeytin Dalı Harekatı'nda 46. gün: Sayı 2872'ye yükseldi!

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye'nin Afrin kentindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Zeytin Dalı Harekatı kapsamında öldürülen terörist sayısı 2 bin 872 olduğu bildirildi.

Zeytin Dalı Harekatı'nda 46. gün: Sayı 2872'ye yükseldi!

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin Afrin bölgesindeki terör unsurlarından temizlenerek güvenli hale getirilmesine yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bugüne kadar 2872 terörist etkisiz hale getirildiği açıklandı.

HAREKAT, SURİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE SAYGI OLARAK YÜRÜTÜLÜYOR
Açıklamada, Harekatın Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) terörle mücadeleye yönelik kararları ve Birleşmiş Milletler (BM) Sözleşmesi'nin 51'inci maddesinde yer alan "meşru müdafaa hakkı" çerçevesinde yürütüldüğü belirtilen bilgilendirmede, faaliyetlerin ayrıca Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak yürütüldüğü bildirildi.

SİVİLLER İÇİN HASSASİYET GÖSTERİLİYOR
Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçlerin hedef alındığı, sivil ve masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyetin gösterildiğini vurgulandı.

Kaynak: Kanal Maraş

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE