Yoğun kar yağışlarına dikkat!

Valilik, yarın ve çarşamba günü Kahramanmaraş'ın kuzey kesimlerinde yoğun kar yağışı olacağı uyarısında bulunarak, vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

Yoğun kar yağışlarına dikkat!
banner150

 

Kahramanmaraş'ta valilik, yarın ve çarşamba günü Kahramanmaraş'ın kuzey kesimlerinde yoğun kar yağışı olacağı uyarısında bulunarak, vatandaşların dikkatli olmasını istedi.

 

Valilik'ten yapılan açıklamada, "10.02.2015 Salı ve 11.02.2015 Çarşamba günü ülkemizin büyük bölümünde görülecek kar yağışlarının Marmara’nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Yalova ve İstanbul’un Anadolu yakası), Batı Karadeniz (Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop’un iç kesimleri), İç Anadolu’nun batısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Konya, Karaman), Akdeniz bölgesinin iç kesimleri (Isparta, Burdur, KAHRAMANMARAŞ’ın ve Adana’nın kuzey kesimleri ile Antalya ve Mersin’in iç kesimlerinde), İç Ege’de (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Denizli ile İzmir, Manisa, Aydın’ın doğusu ve Muğla’nın iç kesimlerinde) ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda (Hakkari, Bitlis, Muş, Bingöl, Tunceli, Van’ın güneyi ve Şırnak’ın doğusunda) kuvvetli (10 ila 20 cm) ve yer yer yoğun olacağı (20 cm üzeri) tahmin ediliyor. Yoğun kar yağışları sebebiyle meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar ile buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

 

Kuzey bölgelerdeki kar yağışının bugün gece yarısında başlayarak, çarşamba günü gece 21.00'a kadar devam edeceği belirtilen açıklamada, "ulaşımda aksamalar - buzlanma - don olayı" görülebileceği ve "don tehlikesi ve korunma yöntemleri" alınması gerektiği kaydedildi.  

 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.