Yasa dışı kürtajda iki doktor tutuklandı

İki çocuk annesi, 41 yaşındaki ev kadını F.S., Okmeydanı Araştırma Hastanesi'nde muayene olduktan sonra 6 haftalık hamile olduğunu öğrendi ve kürtaj yapınca komalık oldu.

Yasa dışı kürtajda iki doktor tutuklandı
banner150

İstanbul'da yaşanan kürtaj skandalı tüyler ürpertti. Olayın adresi Bakırköy Florya'daki özel bir klinikti. Evli ve altı aylık hamile F.S, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Dr. Yelda E'ye kürtaj olmak istediğini söyledi. Doktor da hamilelik ilerlediği için hastanede kürtaj yapamayacağını belirtti.

BİN 800 LİRA İSTEDİ
Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Burçhan A'ya ait özel klinikte bu işlemi yapabileceğini söyleyerek bin 800 lira para istedi. 17 Ekim'de gerçekleşen kürtaj sırasında F.S, kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan genç kadının durumunun kritik olduğu öğrenildi.

HEPSİ TUTUKLANDI
Gözaltına alınan Dr. Yelda E. ve Dr. Burçhan A'nın ifadeleri skandalı deşifre etti. Dr. E, "Dr. Burçak A'yı aradım. Hastanın eşinin onayı olmadığını da belirttim. O da izin verdi. Kürtaj sırasında bir problem yaşanmadı. Hastanın yanına döndüğümde uyanamadığını gördüm. Bunun üzerine kalp masajı yaptım. Ardından 112'yi arayıp hastaneye kaldırdık" dedi.

Kaynak: Takvim

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.