Ve kritik görüşme sona erdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, koalisyon görüşmeleri kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla görüşmesi sona erdi.

Ve kritik görüşme sona erdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı görüşme sona erdi.

 

Saat 18.00'de başlayan görüşme yaklaşık 4 saat 20 dakika sürdü. Başbakanlık Resmi Konutu'ndaki görüşmede iki parti arasında yapılan ön görüşmelerin ardından liderler bir araya gelmişti.

 

Kılıçdaroğlu'nun görüşmenin ardından CHP Genel Merkezi'ne geçtiğini öğrenildi. Görüşmeye ilişkin açıklamalar 23:00 heyet başkanları Ak Partili Ömer Çelik ve CHP'li Haluk Koç tarafından yapılacağı kaydedildi.

 

 

"OLUMLU GEÇTİ"

 

CNN Türk'ün AK Parti kaynaklarından aldığı son dakika haberine göre; koalisyon görüşmesinin olumlu havada geçtiği ifade edildi. CHP kaynaklarından görüşmeye ilişkin, "İyi niyet var fakat şuan için kesin bir sonuç yok." yorumu geldi.

 

"PERŞEMBE YA DA CUMA GÜNÜ YENİDEN GÖRÜŞECEKLER"

 

Sayın genel başkanlar ilk defa ön görüşmelerden çıkan sonuçlar üzerine düşüncelerini ifade ettiler. Bu düşüncelerini net ve samimi bir şekilde ifade ettiler. Sanıyorum bu hafta içerisinde Perşembe veya Cuma günü sayın genel başkanlşar yeniden bir araya gelecekler.

 

Yapıcı sonuç alıcı ve çok boyutlu sorunların çözüme katkı sağlayacak bir koalisyon amaçlıyoruz.

 

Parti çıkarlarımızı, ülke çıkarlarının önüne koyma lüksünün olmadığını biliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE