Vatandaşlar market, fırın önlerinde sıralar oluşturunca belediyelerden peş peşe açıklama geldi!

Yasak kapsamında olmayan şehirlerde de marketlere akın eden insanlara belediye başkanları sosyal medya hesapları üzerinden seslendi. Belediye başkanları yaptıkları çağrılarla "Biz büyükşehir değiliz, evlerinize dönün" dediler.

Vatandaşlar market, fırın önlerinde sıralar oluşturunca belediyelerden peş peşe açıklama geldi!

İçişleri Bakanlığı'nın 30 büyükşehir ve Zonguldak'taki sokağa çıkma yasağını duyurmasının ardından çok sayıda vatandaş sokaklara çıktı. Sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı diğer şehirlerde de vatandaşların marketlere akın etmesinin ardından belediye başkanları sosyal medya aracılığı ile halka çağrıda bulundular.

"BİZ İLÇEYİZ AFYONKARAHİSAR BÜYÜKŞEHİR DEĞİL"

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinin belediye Başkanı Mustafa Çöl vatandaşların marketlere akın etmesinin ardından, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Sevgili Sandıklı Halkı, biz ilçeyiz. Afyonkarahisar büyükşehir değil" dedi.

NEVŞEHİR BELEDİYESİ'NİN HESABINDAN DA AÇIKLAMA YAPILDI

Afyonkarahisar'daki benzer durum Nevşehir'de de yaşandı. Nevşehir Belediyesi'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada şehrin büyükşehir statüsünde olmadığı ve yasak kapsamında olmadığı ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.