Valilik'ten kritik uyarı: Halay çekenler yandı...

Bingöl Valiliği dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Kent merkezi ve ara caddelerde araçları durdurup halay çekerek trafiğin aksamalara neden olan kişiler hakkında işlem başlatılacak.

Valilik'ten kritik uyarı: Halay çekenler yandı...
banner150

Bingöl genelinde son zamanlarda düğün merasimlerinden sonra oluşturulan konvoylarla ana arterlerin, cadde, sokak ve kavşakların kapatılma nedeniyle trafikte yaşanan sorunlara dikkat çekmek üzere Bingöl Valiliğinden konu ile ilgili yazılı açıklama yapıldı.

'HALAY ÇEKENLER HAKKINDA İŞLEM YAPILACAK'

Kamuya ait alanlarda mevzuata aykırı hareket edenler hakkında yasal işlemlerin uygulanacağı uyarısı yapılan Valilik açıklaması şöyle:

"Ana Cadde, sokak ve kavşaklar kamuya ait olup bütün vatandaşların kullanımına ayrılan yerlerdir. Bu yerlerin düğün sonrası oluşturulan konvoylarla kapatılması, halay çekilmesi, klakson çalınarak gürültü edilmesi suretiyle kamunun istirahatini bozanların, mevzuata aykırı hareket edenlerin tespit edilmesi halinde, gerekli yasal işlemin yapılacağının bilinmesini, yasaların verdiği yetki ve görev çerçevesinde ve halka hizmet odaklı yürütülen bu denetim ve uygulamaların devam edeceği, sizlerin de vereceğiniz destek ve yardımlar ile yürütülen çalışmaların başarıya ulaşması ve sunulan hizmetin kalitesinin artması açısından önemlidir."

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 21:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.