Valilik uyardı! 'Uzak durun'

Kilis Valiliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının önemli kısmının yemek davetleri, akraba ve komşulara yapılan ev ziyaretleri nedeniyle meydana geldiğini belirterek, herkesi tedbirlere uyması gerektiğini belirtti.

Valilik uyardı! 'Uzak durun'

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 salgınıyla mücadelede  herkesin duyarlı olması gerektiği vurgulandı.

Vakalarla ilgili tespitlerin aktarıldığı açıklamada, şunlar  kaydedildi:

 "Koronavirüs en yakınımızdaki akrabamız, arkadaşımız ve  komşularımızdan bulaşıyor. Vakaların önemli kısmının, yemek davetleri, akraba ve  komşulara yapılan ev ziyaretleri ile kalabalık yerlerde bulunma ve maskesiz  dışarı çıkmaktan kaynaklandığı müşahede edilmektedir. Bunların yanı sıra, geniş  katılımlı cenaze definleri, taziye ve hasta ziyaretleri de hastalığın en çok  bulaştığı durumların başında gelmektedir. Lütfen anılan durumlardan uzak duralım.  Sosyal mesafemizi, sevdiklerimizin ve bizlerin iyiliği için tavizsiz koruyalım.  Bu süreci el birliğiyle ve alacağımız tedbirlerle atlatacağız."

Normalleşme için zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması gerektiği  hatırlatılan açıklamada, maske ve sosyal mesafe kuralından taviz verilmemesi  gerektiği vurgulandı.

 Kalabalıktan uzak durulmasının istendiği açıklamada, "Kişisel  hijyenimize dikkat edelim, eş, dost, akraba ve komşu ziyaretlerini erteleyelim,  taziye ve hasta ziyaretlerini erteleyelim, evimiz dışında kapalı mekanlardan uzak  duralım, bireysel tedbirlerimizi en üst seviyede tutalım ve lütfen evimizde  kalalım." ifadelerine yer verildi.
 

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.