Valilik açıkladı! 4 Ocak'tan itibaren...

Hakkari merkezi ile 4 ilçesindeki bazı alanların 4 Ocak'tan itibaren 15 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildiği bildirildi.

Valilik açıkladı! 4 Ocak'tan itibaren...
banner150

Valilikten yapılan açıklamada, PKK ve diğer terör örgütlerinin  gerçekleştirdiği terör ve yıldırma eylemlerinin, kentin sosyal ve ekonomik  gelişmesini olumsuz etkilediği belirtildi.

Eylemler nedeniyle vatandaşların ekonomik ve sosyal faaliyetlerini  yürütme ile seyahat etme hakkını kullanmaktan mahrum kaldığı vurgulanan  açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet  yaşamaktadırlar. Valilik makamımız, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal  güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır."

Tedbirler kapsamında Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince, kent merkezi ile Çukurca, Şemdinli, Yüksekova ve Derecik ilçeleri sınırındaki 31 bölgenin 4 Ocak saat 00.00'dan 18 Ocak saat 23.59'a kadar "özel güvenlik bölgesi" ilan edildiği kaydedilen  açıklamada, vatandaşların belirtilen bölgelere izinsiz girmesinin yasaklandığı bildirildi.

 "Özel güvenlik bölgesi" ilan edilen alanlara ilişkin detaylı bilgiye Valiliğin internet sitesinden ulaşılabilecek. 

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.