Uzman isim korona virüs belirtilerindeki detayı duyurdu! Bunu yaşıyorsanız dikkat

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Yıldırım Ahmet Bayazıt, ''Korona virüse yakalanan kişilerin boğazlarındaki ağrı, yer yer farklı yönlere kayar'' dedi.

Uzman isim korona virüs belirtilerindeki detayı duyurdu! Bunu yaşıyorsanız dikkat
banner150

Korona virüs salgınının etkisini yitirmeden devam etmesi, hastalığa yakalanma telaşını da beraberinde getiriyor. Hastalığa yakalanıp, yakalanmadığı ya da ilk belirtileri merak eden vatandaşlar da uzmanlardan gelen açıklamaları bekliyor.

Bu mevsimlerde daha çok üst solunum yolu hastalıkları görüldüğüne dikkati çeken Bayazıt, bu problemlerin burun ve boğazda rahatsızlıklara sebep olduğunu anlattı.

Korona virüsün yaygın belirtileri arasında yer alan boğaz ağrısı ile ilgili, önemli bir detayı duyuran Bayazıt, “Covid'in en sık özelliklerinden biri olsa da ateş her hastada olmuyor. Normal gribal enfeksiyonla boğaz ağrısını çok beklemeyiz aslında hafif geçer genelde. Covid'de ise yer değiştirir boğaz ağrıları. Bir gün boğazın solu ağrır, bir gün sağı ağrır ve bu bazen haftalarca sürebilir” dedi.  
 

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.