Utanmazlar! Öyle insanların hayatını kâbusa çevirdiler ki...

Mersin’de kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak 2 vatandaşı dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 2’si kadın 8 kişi adliyeye sevk edildi. Dolandırıcıların tuzağına düşen yaşlı bir kadının sara hastası olduğu ve ilaç parasını kaptırdığı belirlendi.

Utanmazlar! Öyle insanların hayatını kâbusa çevirdiler ki...
banner150

Mersin'de Ö.S.'yi ev telefonundan arayarak kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılar, adının kuyumcu soygununa karıştığını ancak bu durumdan kendisini kurtarabileceklerini söyleyerek bankadaki 53 bin lirayı istedi. Bunun üzerine korku yaşayan Ö.S., parayı bankadan çekerek poşet içerisinde teslim etti. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan Ö.S, karakola giderek şikayetçi oldu. Bunun üzerine çalışma başlatan ekipler, 3 günlük incelemenin ardından olayı gerçekleştiren İ.Ç., İ.Z., Ö.F.Ç., Ş.T., A.O., A.R., Ç.B.İ. ve R.Ş.'yi evlerinde gözaltına aldı.

Öte yandan benzer dolandırıcılık ile ilgili geriye dönük yapılan çalışmalarda C.Z.’nin 6 bin 500 dolarını da alanların Ç.B., R.Ş., İ.Z. ve İ.Ç. olduğu tespit edildi.

Dolandırıcıların tuzağına düşen yaşlı bir kadının sara hastası olduğu ve ilaç parasını kaptırdığı ortaya çıktı.

Bugün Emniyet'teki işlemleri tamamlanan 2’si kadın 8 kişi, adliyeye sevk edildi. Emniyet çıkışı sorulan sorulara cevap vermeyen dolandırıcıların rahat tavırları ise dikkat çekti.

KAYNAK: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.