Ünlü şarkıcı yazdı, Bakan Selçuk harekete geçti!

İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı ve avukat Sedef Erken ile müzisyen Ogün Sanlısoy yaklaşık 10 yıldır oğulları Ozan'ın iyi bir eğitim alması için mücadele ediyordu. Oğullarının zorunlu eğitim dışında tutulmasını istediler. Milli Eğitim Bakanı ise bu talebe "Sorunları birlikte aşacağız" diye yanıt verdi.

Ünlü şarkıcı yazdı, Bakan Selçuk harekete geçti!
banner150

Erken, oğlu Ozan'ın okula gidebilmesi için yıllarca uğraş verdiklerini bu uğraş sonunda Ozan'ın bir okula kabul edildiğini ama orada da iyi bir eğitim alamadığını söyledi.
Erken, otizmli çocukların eğitimi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi, "Rica ediyorum yani. Lütfen bizzat bir talimat verirse ben çözüleceğini düşünüyorum" dedi.

Erken ve Sanlısoy Twitter'dan oğulları Ozan'ın zorunlu eğitimin dışında tutulmasını istediklerini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a yazdılar. Bakan Selçuk ise, onların bu taleplerine şöyle yanıt verdi:
''Sevgili Ozan Barış’ın ve özel evlatlarımızın okul ve eğitim hayatı bizler için çok değerli. Sedef Erken ve Ogün Şanlısoy, bahsettiğiniz sorunları hep birlikte aşacağız. En yakın zamanda bir araya gelelim, konuşalım. Ozan’a selamlar...'' 
 

CEM YILMAZ DA DESTEK MESAJI ATTI 

 Cem Yılmaz da konuyla ilgili destek mesajı attı. "Bana bir görev düşerse her zaman hazırım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.