UEFA Rusya'yı tanımadı!

Rusya'nın "Benim idareme geçti" dediği ancak Batı'nın tanımadığı Kırım için UEFA kararını verdi. UEFA buradaki maçların resmiyetinin olmadığını açıkladı.

UEFA Rusya'yı tanımadı!
banner150
Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimin ardından kimlik değiştiren Kırım ile ilgili UEFA'dan açıklama geldi. Ukrayna'ya bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti'ne, ülkede meydana gelen çatışmalarla ortalığın karıştığı süreçte, Rusya tarafından el konulmuş ve ardından gerçekleştirilen referandumda bölge Rusya'ya bağlanmıştı.Batı, Rusya'yı işgalci olarak suçlayıp Kırım'ın yeni pozisyonunu tanımazken, yapılan referanduma da karşı çıkılmıştı. Konuyla ilgili bir toplantı gerçekleştiren UEFA'dan Kırım'ın yeni pozisyonunu tanımama kararı çıktı.UEFA'dan yapılan açıklamada, "Rusya Futbol Federasyonu tarafından organize edilen liglerde Kırım takımlarının oynadığı hiçbir futbol maçı UEFA tarafından bir sonraki duyuruya kadar tanınmayacaktır" ifadeleri kullanıldı. UEFA'nın, FIFA'nın yanı sıra Rus ve Ukraynalı yetkililerden de konuyla ilgili bir çözüm bulunması yönünde talepte bulunduğu da vurgulandı.
Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2014, 23:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.