Tuzla'da kedi kesip yediği iddia edilen kadın hakkında savcılık kararını verdi

Sokakta yakaladığı kedileri kesip yediğini itiraf eden ve bir süre psikolojik tedavi gören Fatma Ç, ifadesinde ''Allah onları ben yiyeyim diye yarattı. Daha önce de kedi köpek kesip yedim'' demişti. Savcılık kararını verdi.

Tuzla'da kedi kesip yediği iddia edilen kadın hakkında savcılık kararını verdi

Geçtiğimiz kasım ayında İstanbul Tuzla'da Fatma Ç. adlı bir kadının sokaktaki kedileri katledip poşete koyarak eve götüreceği iddiası ortalığı ayağa kaldırmıştı. Mahalleli karşılaştıkları manzara ile şoke olurken durumu derhal polis ekiplerine bildirdi.

POŞETİN İÇİNDE KEDİ BULUNDU

İhbarın ardından yapılan tespitte, kadının elindeki siyah poşetin içinde kesilmiş bir yavru kedi bulundu. Gözaltına alınan kadın adliyeye sevk edildi. Bu sırada Fatma Ç.'nin geçtiğimiz yıl da sokak köpekleri için benzer davranışlar sergilediği belirlendi.

Yıllarca kedi ve köpekleri katlettiği, tedavi görüp hastaneden taburcu olduktan sonra eylemlerine devam ettiği de bu olayla ortaya çıktı.

"DAHA ÖNCE DE YAPTIM"

Fatma Ç. ifadesinde kedileri katlettiğini kabul ederek, "Haram oldukları için pişman değilim. Suç işlediğimi de düşünmüyorum" dedi. Skandal ifadenin ardından Sulh Ceza Hakimliği savcılığın talebi doğrultusunda, Fatma Ç.'ye daha önce şizofreni tanısı konduğunu belirleyerek gözlem alınmasına karar verdi.

TAKİPSİZLİK KARARI VERİLDİ

Sabah'ın haberine göre skandalın ardından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturmada da yeni bilgiler ortaya çıktı.

 "Haksız yere sahipli hayvanı öldürme, işe yaramayacak hale getirme, değerini düşürme" suçundan yürütülen soruşturmada, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) yapılan bir ihbarla soruşturmaya başlandığı anlatıldı. İhbarda, Fatma Ç.'nin yıllardır sokak hayvanlarına işkence yaptığını ve gözaltına alındığında da "Allah onları ben yiyeyim diye yarattı" dediği anlatıldı. Bu olaydan bir gün önce de kediyi katledip poşete koyduğu vurgulandı. Savcılık ihbarın soyut nitelikte olduğunu kaydederek "takipsizlik kararı" verdi. Ancak "mala zarar verme" ve "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçlarından soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

ŞİZOFRENİ HASTASI OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Hayvanlara işkence edip katleden daha sonra da yiyen kadına 2018 ve 2019 yılında da ikişer kez takipsizlik kararı verildiği ortaya çıktı. Yine bir mahalle sakini "Sokağa çıkmaya korkar olduk. Bize yardım edin" diyerek suç duyurusunda bulundu. Ancak Fatma Ç.'nin şizofreni hastası olduğu ve cezai ehliyetinin bulunmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararları verildiği belirlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.