Türkiye'de cuma namazı kılınan tek cami!

Beştepe Millet Camisi'nde bugün, Diyanet İşleri Başkanlığınca belirlenen az sayıda katılımla, salgına karşı tedbirler alınarak cuma namazı kılınıyor.

Türkiye'de cuma namazı kılınan tek cami!

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, giderek artan  salgın tehlikesi sebebiyle geçen hafta olduğu gibi bugün de ülke genelinde cuma  namazlarının kılınmayacağı belirtildi.

Açıklamada, "İslam medeniyetinin en önemli coğrafyalarından olan  cennet vatanımızda, İslam toplumun şiarlarından biri olan bu ibadetin devam  etmesi ve cuma namazına gidemediği için milletimizin yaşadığı üzüntünün bir nebze  giderilebilmesi adına Türkiye'de sadece Ankara'da Beştepe Millet Camisi'nde,  Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen çok az sayıda katılımla ve  salgına karşı gerekli tedbirler alınarak cuma namazı eda edilecektir." ifadesine  yer verildi.

Açıklamada, ayrıca vatandaşların Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali  Erbaş tarafından verilecek hutbeyi televizyonları aracılığıyla dinleyebilecekleri bildirildi.

(Kaynak: AA)

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.