Türkiye'nin kanını donduran Emine Bulut cinayetine Bakanlık harekete geçti!

Türkiye'yi yasa boğan Emine Bulut cinayetinde son dakika gelişmesi yaşandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca, Kırıkkale'de bir kadının boşandığı eşi tarafından öldürülmesiyle ilgili soruşturma ve kovuşturma aşamasına müdahil olunması için dilekçe verildiği, iki hukuk müşavirinin görevlendirildiği bildirildi.

Türkiye'nin kanını donduran Emine Bulut cinayetine Bakanlık harekete geçti!
banner150

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Kırıkkale'de yaşanan cinayete yönelik  sosyal medyada ve bazı basın yayın organlarında yer alan haberler hatırlatıldı. Cinayetin ardından Kırıkkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerinin olaya müdahil olduğu aktarılan açıklamada, saldırıya tanık  olan çocuğun ise yakınlarının yanında olduğu, bakanlık psikologlarının  gözetiminde bulunduğu bildirildi. Çocuğun ve ailenin durumunun olayın yaşandığı andan itibaren takip  edildiği belirtilen açıklamada, "Cinayeti gerçekleştiren kişinin en ağır cezayı  alması için Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz kanalı ile de davaya  müdahil olunacaktır. Davaya soruşturma ve kovuşturma aşamasında müdahil olunması  için dilekçe verilmiş olup konu ile ilgili iki hukuk müşaviri  görevlendirilmiştir." bilgisine yer verildi. Açıklamada, olaya ilişkin görüntülerin paylaşılmamasına yönelik  duyarlılık beklendiği, yargı sürecinin ve çocuğun psikolojik, sosyal durumunun  takipçisi olunduğu kaydedildi.

BAKAN SELÇUK: DERİNDEN SARSILDIK
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konuya ilişkin Twitter'dan açıklama yaptı. Bakan Selçuk, cinayetin derinden sarstığını ve sıfır tolerans anlayışıyla davaya müdahil olunacağını söyledi.


 

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2019, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.