Türk Diyanet Vakıf-Sen'den tam kapanmada sigara yasağı çağrısı

29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında sürecek olan tam kapanma önlemleri arasına Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, sigaranın yasaklanmasının da eklenmesini önerdi.

Türk Diyanet Vakıf-Sen'den tam kapanmada sigara yasağı çağrısı

Türkiye'de bugün 'tam kapanma' bu akşam saat 19:00'da başlıyor, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05:00'e kadar kesintisiz sürecek.

Tam kapanma dönemine ilişkin tedbir amaçlı birçok yasak gelirken, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal'dan da yeni tedbir önerileri geldi.

Yazılı bir açıklama yayınlayan Ünal,  koronavirüs pandemisi önlemleri kapsamında tam kapanmada sigara içmenin de yasaklanması çağrısında bulundu.

Yapılan öneri açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

TAM KAPANMAYI FIRSATA ÇEVİRELİM
“Bugünleri gelin fırsata çevirelim. Sigara tüketimini bitirelim, sigara içen tüm insanlarımız kullanmayı bırakmalılar. Tiryaki düzeyinde kullanıcı vatandaşlarımız devletimizin sağlamış olduğu imkanlardan faydalanabilirler. Yeşilay’dan Sağlık Bakanlığımızdan ve ilgili tüm kamu kurumlarından destek alabilirler. Bütçe diyoruz, maddi sıkıntılar diyoruz işte size bir fırsat, sigarayı bırak bütçene katkıda bulun, evine huzur getir. Çocuklarımızın yarınlara daha sağlıklı ulaşabilmesi için ve 18 günlük kapanma sürecini sağlıklı bir şekilde yaşayabilmeleri için sigarayı bırakmanız güzel olacaktır, anlamlı olacaktır. Ailenizi, çocuklarınızı ve geleceğinizi düşünün sigarayı bu kapanma sürecinde bırakın.

SİGARA SATIŞINA SINIRLANDIRILMA GETİRİLMELİ
Bu 18 günlük kapanma sürecinde sigara kullanımının azalması ve azaltılabilmesi içinde devletimiz birtakım tedbirler alabilir. Sigara satışının sınırlandırılması, ulaşılabilirliğinin zorlanması için satış sınırlandırılması getirilmelidir. Örneğin büyük marketlerde, zincir marketlerde satılmaması gerekiyor. Alkol satılan bayilerde de satışı yasaklanabilir. 18 günü bir kazanıma çevirelim, sigara kullanımını bitirelim.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 2 hafta Önce

Hoca işinize bakın allah aşkına millet bitmiş siz neyin derdine düştünüz bunun üstüne zam gelir

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.