Tunceli'de çatışma çıktı! 1 asker şehit oldu

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde eylem hazırlığındaki teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Başçavuş Ferdican Altunkaşın (30) şehit oldu.

Tunceli'de çatışma çıktı! 1 asker şehit oldu

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı tarafından  Pülümür kırsalında eylem hazırlığı içinde olan teröristlere yönelik operasyon  başlatıldığı belirtildi.

Operasyonda teröristlerle sıcak temas sağlandığı, bir teröristin  etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu operasyon esnasında çıkan çatışmada bir kahraman jandarmamız şehit  olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine, sevdiklerine ve milletimize  başsağlığı dileriz. Bölgede operasyon devam etmekte olup, gelişmelerden kamuoyuna  ayrıca bilgi verilecektir."

Kentte terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine  yönelik çalışmaların azim ve kararlılıkla sürdürüldüğü vurgulandı.

Kırıkkale'ye şehit ateşi düştü

Tuncelide, güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü PKK'lılar arasında çıkan çatışmada Jandarma  Başçavuş Ferdican Altunkaş, şehit düştü. Altunkaş'ın şehadet haberi, Kırıkkalenin Bahçelievler Mahallesindeki baba evine ulaştı. Sağlık görevlileri eşliğinde eve gelen askeri yetkililerden  haberi  alan şehidin anne ve babası Zahide ve Yaşar Altunkaş çifti, gözyaşlarına boğuldu. Şehidin baba evinin bulunduğu sokak Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehidin yakınları ve komşuları acılı aileye taziye ziyaretinde bulundu.

Tunceli'nin Pülümür ilçesi kırsalında, güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada Başçavuş Ferdican Altunkaşın (30) şehit oldu.
Eşi Özlem Altunkaş ile Tuncelide yaşadığı öğrenilen Şehit Başçavuş Altunkaşın 5 ile 7 yaşlarında iki oğlunun olduğu öğrenildi. Şehidin cenazesinin memleketi Kırıkkalede toprağa verileceği öğrenildi.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 09:27
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.