TÜMSİAD üyeleri Duabide

TÜMSİAD; üyelerini yeni pazarlar ile tanıştırmak, ticaret ve yatırım imkânlarını yerinde görmek ve ikili iş görüşmelerinde bulunmak üzere yurt dışı gezilerine devam ediyor.

TÜMSİAD üyeleri Duabide
banner150

 

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Kahramanmaraş Şubesi, üyelerini Dubai'ye iş gezisine götürdü.

 

 

Küresel girişimcilik vizyonu ile üyelerinin dünya pazarlarında daha güçlü olmasını hedefleyen TÜMSİAD; üyelerini yeni pazarlar ile tanıştırmak, ticaret ve yatırım imkânlarını yerinde görmek ve ikili iş görüşmelerinde bulunmak üzere yurt dışı gezilerine devam ediyor. 2015 yılına iki yurt dışı iş gezisi ile başlayarak dikkatleri üzerine çeken TÜMSİAD 2015 yılının üçüncü iş gezisini KOSGEB destekli olarak gıda sektöründe faaliyet gösteren üyelerine yönelik olarak Dubai’ye düzenledi.

 

TÜMSİAD üyeleri, Ortadoğu'nun en prestijli gıda fuarı GUL FOOD 2015’e katılarak sektörleri ile ilgili geniş bir yelpazeyle tanışma imkânı bularak orada ikili iş görüşmelerinin yan sıra Türkiye Cumhuriyeti Ticari Ateşesi Serdar Kumbaracı ile de bir araya gelerek ülkedeki yatırım imkânları ile ilgili görüş alışverişinde bulundular

 

 

TÜMSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Adnan Toprak  "Yerel Değerlerden Küresel Liderliğe sloganı ile yola çıkan TÜMSİAD, küreselleşen dünyada yürüttüğü çalışmalarla Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada önemli bir güç olması amacıyla çeşitli organizasyonlar düzenlemektedir. Üyelerimizin ve şehrimizdeki işadamlarımızın ulusal ve Uluslararası alanlarda aktif çalışmalar yürütmesi amacı ile farklı etkinliklere imza atmaya devam ediyoruz" diyerek, şunları söyledi:

 

"Gerçekleştirmiş olduğumuz bu organizasyonlar ülkemizin 2023 hedeflerine ve üyelerimizin dış dünyaya açılmasında önemli kazanımlar sağlamaktadır. TÜMSİAD Kahramanmaraş Şubemiz 2015 yılı ocak ayı itibari ile 8.yılına girdi. Ana gayemiz üyelerimizin ilerlemelerine katkıda bulunarak, ülke ekonomisinin büyümesini sağlamaktır. Bu çerçevede işadamları arasındaki iletişim ve dayanışmayı arttırarak iç ve dış ticaretlerini genişletmek, daha fazla istihdam oluşturmak, şirketlerin dünyaya açılımını sağlayarak üyelerimizin dış ticaret hacmini ve ihracatını arttırmaktır.

 

 

Bu kapsamda 2015 yılı içerisinde 3.yurt dışı iş gezimizi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Diyen Adnan Toprak sözlerine şöyle devam etti.’’ Birleşik Arap Emirlikleri 5,5 milyonluk nüfusunun %80’i ülkeye geçici çalışma amacıyla gelmiş yabancılardan oluşmuştur, kişi başına düşen gelir itibariyle dünyanın sayılı zengin ülkeleri arasında yer almaktadır. Ülke iklimine bağlı olarak topraklarının önemli bölümünün tarıma elverişli olmaması nedeniyle sınırlı yerel üretim olanaklarına sahip olan BAE’de gıda ihtiyacının %90’ı ithalatla karşılanmaktadır. Bu gerçekleri de göz önünde bulundurarak buraya program düzenlenme gereksinimi ortaya çıktı

 

Bu amaç doğrultusunda TÜMSİAD olarak, geleceğin gerçekliğini yakalama arzusu ve iradesiyle gerekli projeleri geliştirmekte, projeler ve faaliyetler için gerekli bağlantıları, sistemleri ve organizasyonları kurup insan kaynağı desteği sağlayarak üyelerimizin hizmetine sunmaktayız"

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.