banner232

Trabzon'daki Yusuf Şentürk sadece Nwakaeme'ye tepki veriyor

Trabzon'da küçük yaşlarda geçirdiği rahatsızlık sonucu kısmi beyin felci geçiren 26 yaşındaki Yusuf Şentürk, 3 yıldır yatağa bağlı olarak yaşama tutunmaya çalışıyor. Konuşma yetisini de yitiren Şentürk, sadece Trabzonspor'un yıldız futbolcusu Anthony Nwakaeme'nin oyunu ve gollerinin yer aldığı videolara tepki verip, gülümsüyor.

Trabzon'daki Yusuf Şentürk sadece Nwakaeme'ye tepki veriyor

DHA'da yer alan habere göre, Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı Darıca Mahallesi'nde yaşayan ve kısmi beyin felci olan Yusuf Şentürk, yaşama Nwakaeme'nin golleriyle tutunuyor.

HASTALIK İLERLEYİNCE YÜRÜME VE KONUŞMA YETİSİNİ YİTİRDİ

Zaman içerisinde geçirdiği hastalık ilerleyen Şentürk, 9 yıl önce de trafik kazasında annesini kaybetti. Ardından da hastalığı ilerleyince yürüme ve konuşma yetisini yitirdi. Yaklaşık 3 yıldır yatağa bağımlı halde yaşayan Şentürk, sağlıklı olduğu dönemde fanatik Trabzonspor taraftarıydı.

VİDEOLARA TEPKİ VERİP GÜLÜMSÜYOR

Neredeyse hiçbir şeye tepki vermeyen Şentürk, bordo mavililerin Nijeryalı futbolcusu Anthony Nwakaeme'nin oyunu ve gollerinin yer aldığı videolara tepki verip, gülümsüyor.

"TOP, NWAKAEME'YE GELİNCE HEYECANLANIYOR"

Yusuf'un bakımını üstlenen yengesi Nuran Şentürk, "Babasıyla birlikte sürekli maçları izleyip yorumlar yapardı. Bazen maçların günlerini karıştırdığı için babasıyla tartışma bile yaparlardı. Futbolculardan Nwakaeme'ye karşı ayrı bir sevgisi var. Nwakaeme, Yusuf'a imzaladığı formasını gönderdi ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Telefondan maçları izlemesine yardımcı oluyorum. Top Nwakaeme'nin ayağına gelince ayrı bir heyecanlanıyor. Hasta olup yatağa düştü ama Trabzonspor'u hala unutmadı" diye konuştu.

"ANNESİ 2012 YILINDA VEFAT ETTİ"

Hastalık denge kaybına sebep olarak Yusuf'un yürümesini engellediğini söyleyen Nuran Şentürk, "Annesinin Yusuf'u götürdüğü doktorlar bu hastalığın bir çaresinin olmadığını söylemişlerdi. 2012 senesinde annesi trafik kazasında vefat etti. Babası da benzer bir hastalığa sahip olduğu için Yusuf'a ben bakıyorum. Yusuf'un küçüklüğü zaten benim çocuklarımla beraber geçti. Bir dönem çok hasta olunca yoğun bakımda 3 ay kaldı. Yemek yiyemediği için de o dönem çok zayıfladı ve bedeni zayıf düştü. Aramızda bir bağ oluştu. Annesinin bize emaneti olduğu için sevgiyle bakıyorum" dedi.

"NWAKAEME GOL ATINCA YUSUF'UN GÜLDÜĞÜNÜ FARK ETTİK"

Çocukluğunun Yusuf'la beraber geçtiğini söyleyen kuzeni Samet Şentürk de, "Yusuflarla altlı üstlü oturuyoruz. Küçükken hep beraber top oynardık. İlkokul sürecinin bitmesinin ardından Yusuf'a hastalık teşhisi kondu. Gün geçtikçe hastalığı ilerledi. Annesinin vefatı Yusuf'u çok etkiledi. Yatağa bağımlı hale geldikten sonra bakacak kimse olmadığı için bakımını annem üstlendi. O günden itibaren annem bir bebekle ilgilenir gibi Yusuf'la ilgileniyor. Maçları ailecek beraber izleriz. Eğer Yusuf uyumuyorsa maçları izlettiriyoruz. Bir maç esnasında Nwakaeme gol atınca Yusuf'un güldüğünü fark ettik" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.