Trabzon'da satılan ucuz et döner için düğmeye basıldı!

Trabzon'da satılan et dönerler kentte gündeme geldi. Sağlık konusunda Tarım İl Müdürlüğü ile beraber ortak çalışma yapılabileceğini konuyu Tarım İl Müdürlüğüne bizzat soracağını açıkladı.

Trabzon'da satılan ucuz et döner için düğmeye basıldı!
banner150

CHP’li üye Cüneyt Zorlu, Trabzon şehir merkezinde son günlerde açılan 10 – 9 ve 8 liraya satılan Et Döner Dükkanlarını sordu. Bu dükkanların daha önce mecliste gündeme geldiğini ve o dönem Zabıta Müdürlüğünden sadece gramaj ve hijyen denetimi yapıldığını, dönerlerin Gaziantep İlinden geldiği şeklinde cevap alındığını hatırlatan Zorlu, “Buralarda ki etler tamamen şehir dışından gelmekte. Esnaflarımız bizlere, bu kiralardan nasıl kalkılıyor diye bize sorulmakta. Zabıta müdürlüğü denetimleri sadece gramaj ve hijyen boyutunda olduğu ifade ediliyor. Donmuş ve hazır halde Gaziantep’ten gelmekte. 9 ,- 10 liraya satılan şehir dışından gelen döner. Bu konuda tarım il müdürlüğünün denetimi var mı? Gaziantep’den geliyor, şaşırtıyor” diye sordu. 

ÇALIŞMALAR YAPILACAK
Bu soru üzerine Başkan Ahmet Metin Genç, Zabıta Müdürlüğüne, Tarım İl Müdürlüğü ile beraber çalışma yapılabileceğine dikkat çekti. Genç, “Çok önemli bir konu. Hemşerilerimizi sağlığı için önemli konu. Ben bizatihi Tarım İl Müdürlüğü ile görüşeceğim. Müşterek çalışma konusunda karar verirsek imkanlarımız var. Aynı hassasiyete katılıyorum” dedi. Başkan Genç, konuyla ilgili Zabıta Müdürlüğünün sadece fiyat ve hijyen denetimi yapabildiğine dikkat çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.