Toptancı halinde dev yangın !

Çanakkale il merkezindeki Balıkesir Caddesi'nde bulunan toptancı hali depoları bölgesinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Gece saatlerinde başlayan yangın sabaha karşı kontrol altına alınabildi. Yangında ölen ve yaralanan olmadı.

Toptancı  halinde dev yangın !

Çanakkale Belediyesi Sebze ve Meyve Toptancı Hali  depolarının bulunduğu alanda çıkan yangın kontrol altına alındı. 

Soğutma çalışmalarının sürdüğü depolar ile iş yerlerinde hasar tespitine gün içerisinde başlanacak.

Alınan bilgiye göre, il merkezindeki Balıkesir Caddesi'nde toptancı  hali depoları bölgesinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Depoların yanındaki BA-ROS Ambalaj Atık İşleme Tesisi'ne sıçrayan  alevlerin rüzgarın da etkisiyle büyümesi üzerine polis ekiplerince çevre  güvenliği alındı.

ÇEVRE BÖLGELERDEN TAKVİYE

Yangına ilk olarak Çanakkale Belediyesi ile Kepez belde Belediyesine  bağlı itfaiye ekipleri müdahale etti. Söndürme çalışmalarına İl Emniyet Müdürlüğü  Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünün toplumsal olaylara müdahale araçlarıyla (TOMA)  destek verildi. Ayrıca çevre ilçelerin belediyeleri ile askeri birlikler ve orman  işletme müdürlüklerinden ekipler de çalışmalara katıldı.

KONTROL ALTINA ALINDI

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) görevlilerinin de hazır  bulunduğu olay yerine tedbir amacıyla çok sayıda ambulans sevk edildi.

Olay yerine gelen 20 itfaiye ekibinin yoğun çabaları sonucu alevler  kontrol altına alındı. Daha sonra sebze ve meyve hali depoları ile iş yerlerinde  soğutma çalışmalarına başlandı.

Yetkililer yangının neden olduğu zararın tespitine gün  aydınlandıktan sonra başlanacağını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER