TFF, Futbol Disiplin Talimatı'nda değişikliğe gitti

Türkiye Futbol Federasyonu, Futbol Disiplin Talimatı'nda değişikliğe gitti.

TFF, Futbol Disiplin Talimatı'nda değişikliğe gitti
banner150
 
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Futbol Disiplin Talimatı’nda değişiklikler yaptı. TFF, futbolcuların ve kulüp yöneticilerinin karşılaşmalar öncesi müsabaka hakemleri ile irtibat kurmalarını yasakladı. 
 
 
TFF aldığı kararla, Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesinde değişiklikler yaptı. Yapılan açıklamaya göre, futbolcuların, kulüp yöneticilerinin, görevlilerinin ve diğer kişilerin her türlü iletişim araçları, sosyal medya, her türlü basın yayın organı ve sair şekilde müsabaka hakemleri ile sportmenliğe veya spor ahlakına aykırı olarak irtibat kurmaları yasaklandı. Ayrıca, kendisi ile irtibat kurulan başta hakem, gözlemci, temsilci, saha komiserleri olmak üzere müsabaka görevlilerine, bu durumu derhal TFF'ye bildirme yükümlülüğü getirildi.
 
 
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe maçı öncesi müsabakanın hakemi Bülent Yıldırım’ı telefonla aramış ve spor camiasında büyük yankı uyandırmıştı. Hacıosmanoğlu olay sonrası Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmiş ve 180 gün hak mahrumiyeti ile 210 bin lira para cezası almıştı.
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.