Telefonla başlayan oyun böyle son buldu...

Edinilen verilere göre Eskişehir'de, telefon üzerinden kendisini savcı olarak tanıtıp dolandırıcılık teşebbüsünde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan 3 zanlıdan 2'si hakkında tutuklama kararı alındı.

Telefonla başlayan oyun böyle son buldu...

Eskişehir'de kendilerini polis veya savcı olarak tanıtan biri kadın toplam 3 kişi dolandırıcılık iddiasıyla adliyeye sevk edildi. 

Eskişehir'de vatandaşları telefonla arayarak kendilerini polis veya Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtan, "Kimlik bilgileriniz terör örgütünün eline geçmiş, bankada bulunan paranızı sahte belgeler ile çekecekler, şahısları takip ediyoruz, kuyumcu soyulmuş, kimlik bilgileriniz kuyumcuda ele geçmiş, adınız FETÖ terör örgütüne karışmış" gibi yalanlarla hesaba para yatırılmasını ya da söylenen yere para bırakmalarını isteyen dolandırıcılar için emniyet güçleri ekip oluşturdu. 

Kendisini polis/savcı olarak tanıtan şüphelilerin telefonla aradıkları İ.Ü.'yi (76) dolandırdıkları, bir kadın şüphelinin müştekiden 74 bin lira aldığının ihbar edilmesi üzerine; temin edilen güvenlik kamera görüntüleri incelendi.

İncelemeler sonucunda 1 kadın ve 2 erkek şüphelinin olaya karıştığı, para aldıktan sonra olay yerinden kaçtıkları tespit edildi.

Kimlik bilgileri tespit edilen şüpheliler Hamit Ö. (25), Sırrı S. (56) ve Kader B. (23) dolandırıcılık sonucu elde ettikleri 37 bin 835 lira parayla birlikte yakalanarak adliyeye sevk edildi. Hamit Ö. ve Sırrı S. tutuklanırken, Kader B. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

KAYNAK: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.