Tebessüm derneğinden kermes

“İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır” Hadis Şerifini hatırlatan Dernek Başkanı Eğitimci Yazar Cevdet Alperen, herkesi toplumun bir yarasını sarmak üzere sivil toplum ve gönüllü kuruluşlara destek vermeye davet etti.

Tebessüm derneğinden kermes
banner150

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Tebessüm Eğitim Kültür Çevre ve Dayanışma Derneği gıda ağırlıklı kermes düzenledi. Kermesin Gelirleri ile tahsil ve eğitim yapan maddi durumları zayıf öğrencilere destek sağlanacaktır.

 

“İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır” Hadis Şerifini hatırlatan Dernek Başkanı Eğitimci Yazar Cevdet Alperen, herkesi toplumun bir yarasını sarmak üzere sivil toplum ve gönüllü kuruluşlara destek vermeye davet etti. Kermes dolayısıyla basına bir açıklamada bulunan Dernek Başkanı Cevdet Alperen, şunları kaydetti:

 

"(Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir) diyen bir Peygamberin ümmetiyiz.  Öyle güzel bir dinimiz var ki: “Tebessüm Sadakadır”  hadisi ile hiçbir maddi zorlama olmadan sadaka ruhunu canlı tutuyor. Sadece insanlara güler yüz göstermenin bile ne kadar önemli olduğuna işaret eden bir dine inanıyoruz. Dünyada her şey para ve madde olmadığını anlamak bakımından önemli bir hadis olan bu güzel kelamı kibarı şiar edindik.

 

Bu topraklarda bin yıldan beri İslam’ın sancağını dalgalandırmak şerefine erişen ecdadımızın, bu güzel hasletini devam ettirmek azmindeyiz. Bu toprakları vatan etmek için bin yıldan beri ecdadımız can verdi, ter akıttı. Kendisi ile birlikte bu toprakları mekan tutmuş insanları da, hangi inanca, hangi ırka mensup olursa olsun ayrım yapmadan kucaklamıştır.

 

Gelin canlar bir olalım. Bayrağımız bir olsun. Vatanımız bir olsun. Devletimiz bir olsun. Hep beraber ülkemizi yükseltelim. Okuyan çocuklarımıza destek olalım. Uyuşturucu bataklığına düşmüş evlatlarımıza yardım edelim. Fakir insanlara destek olalım. Özürlü insanlarımızın elinden tutalım. Boşta gezen insanlarımıza iş verelim. Boşta gezen insanın ayağına pislik bulaşır. Hırsızlığa meylederler. Malım var, zenginim diyen adamların mallarına göz dikerler. Hırsızlığa kalkışırlar. Etrafımızda bekâr insanlar varsa onları evlendirelim. Evlendirirsek onlar, bizim ve başkalarının namuslarında göz koymaz."

 

Tebessüm Derneğinin Kermesi 17-26 Aralık tarihleri arasında Arasa Cami Dere Pazarında devam edecek. (Kermes irtibat telefon : 0505  747 00 83)

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.