Tazminat alıp çıkarsam döndüğümde işe girebilir miyim?

Milyonlarca asker adayının heyecan ve merakla beklediği Bedelli Askerlikte tanzimat konusu merak konusu. İşçi, işten ayrıldığında tazminatını alıp işe tekrardan girebilir mi ? Merak ettiğiniz tüm sorunun cevabı haber sitemizde...

Tazminat alıp çıkarsam döndüğümde işe girebilir miyim?

Son zamanlarda bedelli askerlik hakkında kafalara takılan bir soru var: Bedelli askerliğe gidecek çalışanlar tazminat alıp işten ayrılan işçinin döndüğünde aynı iş yerinde işe başlayıp-başlayamayacağı.

Özellikle sosyal medyada bedelli askerlik gruplarında çok konuşulan bu konu için Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun almış olduğu emsal karar var.

"KIDEM TAZMİNATI ALANLARA İŞE İADE YOK"
Konuyla ilgili CNN Türk yayınında konuşan Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar şunları söyledi: "Bedelli askerlik benim lehime, yararıma diyip; kıdem tazminatı alıp giderim. Dönünce işe iade davası açarım, işime dönerim' diye düşünmesinler. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun almış olduğu bir karar var. Kıdem tazminatı alıp giden kişiler, işe iade davası açamazlar. İşveren "kıdem tazminatını aldın, döndüğünde işte tekrar başlayabilirsin" derse sorun yok. İşe almazsa o kişi iş mahkemesinde dava açsa da  Yargıtay Hukuk Genel Kurulu'nun aldığı kararla işe iade yapılamayacak. "

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.