Tartışılan 'saç ektirme' fetvası!

Nureddin Yıldız'ın, kadınların tek başlarına 90 kilometreden fazla araç kullanmalarının dinen caiz olmadığı yönündeki açıklamasının ardından Seyyid Muhammed Bütün isimli şahıs saç ekiminin Hz. Muhammed tarafından yasaklandığını iddia etti.

Bir tarikatta fıkıh sohbetleri düzenleyen ve 'Seyyid Muhammed Bütün Hocaefendi' olarak anılan bir şahıs, saç ekiminin caiz olmadığını savundu. 

Saç ekimi yapmanın da, yaptırmanın da caiz olmadığını öne süren Bütün, Hz. Muhammed'in saçı dökülen bir kız için kendisine başvuran anneye izin vermediğini ve "Allah saç ekene ve ektirene lanet etsin" şeklinde bir hadis bulunduğunu iddia etti. 

Seyyid Muhammed Bütün, şöyle devam etti: "Saç ektirmek kesinlikle caiz değildir. Peygamber efendimiz yasaklıyor. Allah saç ekene ve ektirene lanet etsin" şeklinde hadis olduğunu iddia etti. Peygamber efendimiz zamanında saçı dökülen bir kız vardı, annesi gelip peygamber efendimize sordu, kendisi buna izin vermedi. Kendi saçı bile olsa saç ekmek caiz değildir."  

HZ. MUHAMMED DÖNEMİNDE SAÇ EKİMİ VAR MIYDI?
Bütün'ün sözlerinin ardından sosyal medya da açıklamalara tepki gösterdi. Twitter kullanıcıları, paylaşılan videonun altında "Hz. Muhammed zamanında saç ektirme diye bir şey mi vardı?" diye sordu. 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2019, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.