Sürücü kursu olanlara '2020 uyarısı' tüm her şey değişecek

Türkiye’de terör olaylarından sonra en çok can kaybının yaşandığı trafik kazalarını önlemek için yeni bir çalışma başlatıldı. Sektör temsilcileri bir araya gelerek 2020 stratejik hedef çalıştayı düzenleyecek. Çalıştayda birçok yenilik karara bağlanarak sürücü kurslarına tebliği edilecek.

Sürücü kursu olanlara  '2020 uyarısı' tüm her şey değişecek

Son 15 yıldır özellikle hükümetin başlattığı duble yol atağı sayesinde can kayıpları azaldı. Türkiye’de ki standartların yükselmesi ile birlikte, kazalar azalırken, denetimler sayesinde de kazaları en aza indirildi. Buna ek olarak sürücü kursları master planını açıkladı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Türkiye Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Akdeniz Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu Başkanı Seyfi Moroğlu 2020 master planı çerçevesinde sürücü kurslarında bir çok değişikliğe gidileceğini söyledi. Değişiklik sayesinde konusunda uzman kişilerin her gün sınav yapabileceği bildirildi.

2013 yılında yaşanan köklü değişiklik ile alt yapısı daha iyi hale getirilen sürücü kurslarına yeni getirilecek düzenin daha iyi olacağını belirten Moroğlu, bir çok yeniliğin gelmesi ile yollarda can kayıplarının olmayacağını belirtti. 

Türkiye’de sürücü kursundan eğitim alıp trafiğe çıkan kullanıcıların alışkanlıklarından ötürü kurallara uymadığını belirten Moroğlu: “Sürücü kurslarında her türlü eğitim verilir. Mesela kırmızı ışıkta geçilmeyeceğini kurslardan eğitim alan hatta almayan kişiler de bilir. Ama bunu uygulanması yine kullanıcının elinde olan birşeydir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER